Ray Obuwie wchodzi do Dekady Żyrardów

Sieć dystrybucji Ray Obuwie otworzy kolejny salon w centrum handlowym Dekada. Żyrardowski sklep sieci zajmie powierzchnię 126 mkw. Za komercjalizację Dekady w Żyrardowie odpowiada BOIG Property Consulting.

Detaliczna sieć sprzedaży Ray Obuwie liczy ponad 130 sklepów z wyjątkowo szerokim wyborem obuwia – rocznie w jej salonach pojawia się ponad 1,5 tys. nowych modeli dla całej rodziny. Bogaty asortyment to jednak nie jedyna zaleta oferty sieci, która przykłada dużą wagę do jakości i doboru materiałów użytych do powstających kolekcji, a przy tym dba o zachowanie niskiej ceny sprzedaży.

Wysoka jakość i niska cena to kryteria, które odgrywają coraz większą rolę w wyborach konsumentów, a polskie firmy śmiało rywalizują na tym polu z zagraniczną konkurencją. Nasza branża odzieżowo-obuwnicza ma się znakomicie. Choć wartość tego rynku jest w Polsce dużo niższa w stosunku do wysoko rozwiniętych państw, dynamika obrotów detalicznych odzieżą i obuwiem notuje u nas wzrost rzędu 6-7 proc. średniorocznie, podczas gdy w większości krajów wysoko rozwiniętych utrzymują się one na poziomie 2-3 proc. [ wg raportu Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2017. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017-2022, PRM ]

– Coraz więcej Polaków zwraca uwagę na modę i swój wizerunek, a wyższe dochody chętnie przeznaczają na zakup odzieży i obuwia. Jeszcze do niedawna modą interesowały się głównie kobiety, ale to także się zmienia, szczególnie w młodszych grupach wiekowych. Mamy więc powody do zadowolenia i świetne perspektywy do dalszej rozbudowy sieci sprzedaży. Staramy się być obecni we wszystkich znaczących obiektach handlowych, a świetna lokalizacja i catchment Dekady Żyrardów pozwalają nam wierzyć w sukces naszego sklepu w tym obiekcie – mówi właściciel sklepów Ray Obuwie.

20 sklepów w Dekadzie Żyrardów

Zlokalizowana w centrum Żyrardowa, przy głównej ulicy miasta, galeria Dekada jest nowoczesnym obiektem typu convenience shopping center. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii do 20 min. jazdy samochodem znajduje się 118 tys. mieszkańców. Doskonała lokalizacja, niepowtarzalny, wpisany w postindustrialny charakter miasta format obiektu i skład najemców sprawiają, że Dekada Żyrardów jest najatrakcyjniejszym obiektem handlowym w mieście. Na dwóch poziomach handlowych na klientów czeka 20 sklepów, a wśród nich takie marki jak H&M, Hebe, CCC, Mohito, RTV Euro AGD i Mila. Dla zmotoryzowanych gości galerii przygotowano 80 miejsc parkingowych.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Wszystkie projekty spółki zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.