Sieć kinowa Helios wprowadziła nowy koncept premium

helios-forum-gdansk

Helios Dream to nowy koncept sieci kin Helios, będący odpowiedzią na marzenie o kameralnej, komfortowej przestrzeni do oglądania filmów w fantastycznej jakości dźwięku i obrazu.

Pierwsze dwie sale Helios Dream – wyróżniające się nowoczesnym designem, ze skórzanymi fotelami z elektryczną regulacją siedzeń, obrazem w rozdzielczości 4K i dźwiękiem Dolby Atmos – działają już w najnowszym multipleksie Helios w Forum Gdańsk.

– Dzięki Helios Dream spełniamy nasze i widzów marzenia o tym, aby rozsiąść się w kinie jak na domowej kanapie i cieszyć się filmem w najlepszej możliwej rozdzielczości, z fenomenalnymi efektami dźwiękowymi – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios. – Dodatkowo koncept Helios Dream wyznacza nowe standardy odbioru filmu w kinie – to dostępna dla wszystkich wyjątkowa oferta premium, która zadowoli nawet najbardziej wymagających kinomanów – dodaje.

50 komfortowych miejsc

Sale Helios Dream zostały zaprojektowane tak, aby widzowie mogli oglądać filmy w kameralnej atmosferze. Wyróżniają się nowoczesnym designem, a na każdej z nich znalazło się 50 miejsc. To komfortowe, elektrycznie rozkładane fotele typu recliner – każdy widz sam zadecyduje, jak ustawić siedzenie. Ponadto w podłokietnikach każdego z nich zostały zamontowane uchwyty na popcorn oraz napój.

Sale Helios Dream zostały wyposażone w nowoczesne projektory firmy Christie, uznawanej za jedną z najbardziej innowacyjnych firm z branży technologii wizualnych na świecie. Projektory są przystosowane do wyświetlania obrazu w spektakularnej rozdzielczości 4K oraz projekcji trójwymiarowych w systemie DepthQ 3D, dzięki czemu widzowie mogą oglądać wspaniałej jakości realistyczny obraz nasycony bogactwem żywych kolorów.

helios-dream-wnetrze

Nowa jakość dźwięku

Uzupełnieniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie obrazu jest innowacyjny system dźwiękowy Dolby Atmos. Przenosi on widzów w centrum akcji dzięki kilkudziesięciu niezależnym ścieżkom dźwiękowym rozsyłanym do głośników rozmieszczonych nie tylko dookoła sali kinowej, ale także na jej suficie. Dodatkowe kanały dźwiękowe pozwalają precyzyjnie umiejscawiać efekty audio w przestrzeni sali kinowej, tworząc trójwymiarową głębię dźwięku.

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych – dysponuje 45 obiektami, w których znajdują się 253 ekrany i ponad 50 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Pierwsze kino Helios w Warszawie zostanie otwarte w 4. kwartale 2018 r. w centrum handlowym Blue City.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY