Postępy na budowie wrocławskiego centrum handlowego

Po niecałych 6 miesiącach od rozpoczęcia budowy, centrum handlowe Mińska 58 we Wrocławiu jest w stanie surowym otwartym. Otwarcie centrum handlowego codziennych zakupów, realizowanego przez ogólnopolskiego dewelopera i zarządcę firmę Womak, planowane jest na grudzień 2018 r. Komercjalizacja obiektu za którą odpowiada Mallson jest prawie zakończona.

10 stycznia 2018 r. rozpoczęła się budowa nowego centrum handlowego Mińska 58, zlokalizowanego na Muchoborze Wielkim, w zachodniej części Wrocławia, przy dużym kompleksie Fashion Outlet. Już na początku czerwca – po niecałych 6 miesiącach, inwestycja przekroczy kolejny kamień milowy – stan surowy otwarty. Do tej pory zakończone zostaną wszystkie prace ziemne, archeologiczne, postawiona pełna konstrukcja żelbetowa oraz konstrukcja dachu. W następnej kolejności rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

– Priorytetem w działaniach organizacji jest długofalowa partnerska współpraca nie tylko z naszymi klientami, ale także kontrahentami – mówi Sebastian Moskal członek zarządu Womak Delta –to wzorowa współpraca na linii inwestor – biuro projektowe – generalny wykonawca umożliwia precyzyjną realizację zamierzonych planów – dodaje.

Ekologiczne rozwiązania w CH Mińska 58

Inwestor szczególny nacisk położył na ekologiczne rozwiązania i mnogość zieleni, które cechują zarówno minipark znajdujący się na tyłach centrum, jak i ciekawe projekty wnętrz. Takie podejście jest ewenementem w segmencie małych centrów handlowych typu convenience.

Centrum zaprojektowano jako parterowe centrum codziennych zakupów typu convenience. Komercjalizacja, za którą odpowiedzialna jest spółka Mallson, jest już prawie zakończona. Głównym najemca będzie Biedronka – największa sieć detaliczna w Polsce, mająca ponad 2820 sklepów w ponad 1000 miejscowości, a wśród pozostałych znajdą się firmy z branż wnętrzarskiej, RTV AGD, jubilerskiej a także żywność ekologiczna oraz salonik prasowy. Prowadzone są ostatnie rozmowy z lokalami gastronomicznymi, a firma przystąpiła do ofertowania powierzchni 3 wysp.

Otwarcie CH Mińska 58 planowane jest na grudzień 2018 r.

Womak Holding SA stoi na czele grupy kapitałowej istniejącej na polskim rynku już od 15 lat, w której skład wchodzą m.in. spółki Womak Alfa, Womak Omega, Womak Gamma i Womak Lambda. Grupa Womak jest właścicielem i zarządcą obiektów komercyjnych w całej Polsce, m.in. w Rzeszowie, Olsztynie i Poznaniu, jednak głównym polem działalności, pozostaje Wrocław. Szeroki portfel nieruchomości zapewnia bogatą ofertę najmu, ze względu na zróżnicowanie obiektów – od 2 do 24 tysięcy m2. Grupa specjalizuje się w realizacji procesów budowy, komercjalizacji i zarządzaniu obiektami handlowymi. Zespół młodych pracowników, ambitne projekty i skuteczne działania sprawiają, że tworzy firmę o mocnych fundamentach i stabilnym rozwoju.  Celem grupy jest kształtowanie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni na miarę oczekiwań klientów oraz zapewnienie bezpiecznych i przewidywalnych relacji biznesowych.

Z wszystkimi projektami spółki będzie można zapoznać się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference już 26-27 września br.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.