Postępuje budowa Silesia Outlet

Silesia Outlet, Gliwice

W maju br. wmurowano kamień węgielny pod budowę powstającego w Gliwicach centrum wyprzedażowego Silesia Outlet. Prace na terenie inwestycji wkraczają w kolejną fazę. Najpóźniej w lipcu budynek Silesia Outlet znajdzie się pod dachem.

Prace na budowie przebiegają zgodne z harmonogramem

Obiekt, który powstaje w Gliwicach będzie miał 26, 4 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 20 tys. mkw. powierzchni najmu. Projekt realizowany przez spółkę 6B47 powstanie w dwóch etapach. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2019 roku. Obiekt wyróżnia doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Centrum Handlowe Auchan Gliwice i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób.

– Prace na budowie trwające już od pięciu miesięcy idą zgodnie z harmonogramem. Generalny wykonawca wykonał już m. in. roboty makroniwelacyjne i ziemne oraz fundamentowe wraz z główną konstrukcją żelbetową. Obecnie na budowie trwa montaż konstrukcji stalowej, wykonywanie podbudów pod posadzki oraz instalacje podposadzkowe. Najpóźniej w lipcu budynek Silesia Outlet znajdzie się pod dachem – mówi dla Retailnet Miłosz Greszta, dyrektor w 6B47 Poland i członek zarządu w Silesia Outlet Sp. z o.o.

Silesia Outlet zaoferuje ponad 120 salonów znanych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych.

Tenant mix Silesia Outlet

W Silesia Outlet swoje salony otworzą m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans, Pepe Jeans, Diverse, Bagatelle, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Kazar, Umbro i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Venezia, Unisono, Trespass, Volcano, Symbiosis i Molton. Sektor usługowy reprezentowany będzie m.in. przez restauracje Olimp i Mia Pizza, Lodowa Manufaktura Lovit, biuro podróży Sun-Way Travel, salon prasowy Tabak, punkt serwisujący telefony komórkowe 4Tel, salonik Lotto, perfumerię Amora oraz salon optyczny Soczekwki24.

Obiekt powstaje w Gliwicach przy ul. Rybnickiej.  Za jego komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting, za projekt biuro architektoniczne IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą jest Erbud SA. Inwestorem jest 6B47.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro. Działalność 6B47 Poland obejmuje nabywanie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, projektowanie i planowanie inwestycji, rozwoju technicznego i biznesowego projektów, jak również wynajem i sprzedaż zrealizowanych przedsięwzięć.

Z przedstawicielami spółki będzie można spotkać się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY