H&M rozwija się w Polsce: dobre wyniki i nowe sklepy

W II kwartale bieżącego roku finansowego szwedzka marka osiągnęła w naszym kraju sprzedaż na poziomie 1,631 mld koron szwedzkich, czyli ok. 157 mln euro.

To aż o 20 proc. więcej niż rok wcześniej (o 12 proc. licząc w lokalnej walucie). Łączna liczba sklepów na polskim rynku wynosiła na koniec maja 182 lokale. Oznacza to, że w II kwartale szwedzka sieć uruchomiła w naszym kraju 5 nowych sklepów, a żadnego nie zamknęła.

Globalne wyniki H&M nie są już tak dobre. W II kwartale sprzedaż wzrosła o 2 proc. rok do roku i wyniosła nieco ponad 5 mld euro. W I półroczu wyniki osiągnęły wartość ok. 10,3 mld euro i były na takim samym poziomie jak rok wcześniej.

Rozwój sieci sprzedaży

– W 2018 rok H&M zamierza uruchomić łącznie 390 sklepów. Równocześnie zamkniemy ok. 150 salonów. Tym samym sieć sprzedaży zwiększy się na koniec roku o ok. 240 punktów – komentuje Karl-Johan Persson, prezes H&M. – Większość nowych sklepów marki H&M powstanie na rynkach wschodzących, zamknięcia będę z kolei odbywały się na dojrzałych rynkach. Inaczej ma się sytuacja z naszymi nowymi markami, te będą rozwijane głównie na rozwiniętych rynkach – dodaje prezes H&M.

Nowa marka w portfolio

Na początku czerwca wystartowała nowa marka w w portfolio szwedzkiej grupy. Sprzedaż marki Afound będzie prowadzona zarówno w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych.

– Widzimy w tym projekcie duży potencjał. Afound zostanie uruchomiony na razie w Szwecji. Sprzedaż jest prowadzona zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online. Największą wagę przykładamy do odpowiedniego doboru produktów dostępnych na platformie, oraz poziomu ich cen. Chcemy dać klientom szeroki wybór markowych ubrań w przystępnych, okazyjnych cenach. To będzie nowa jakość dyskontowych zakupów – komentuje Fredrik Svartling, dyrektor zarządzający Afound.

W ofercie platformy Afound znajdzie się szeroki wybór markowych produktów w okazyjnych cenach, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. H&M podpisało już w tej sprawie umowy z ok. 60 markami odzieżowymi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl