Centrum Wina przyspiesza z rozwojem sieci

Rynek wina w Polsce rośnie o ok. 6 proc. w skali roku. Jeszcze szybciej rozwija się segment win droższych powyżej 20 zł. To duży potencjał dla Centrum Wina. Podążamy za rynkiem, dlatego przyspieszyliśmy otwarcia nowych sklepów – mówi Robert Ogór, Prezes Ambra S.A.

Jedna z większych w Polsce sieci sklepów specjalistycznych Centrum Wina działa od prawie 20 lat. Dotychczas liczyła 26 sklepów. W wakacje powiększy się o trzy nowe lokalizacje: w Gdańsku w galerii handlowej Forum Gdańsk, w Bielanach Wrocławskich w galerii Aleja Bielany i w warszawskiej galerii Atrium Promenada. Łącznie w całej Polsce będzie więc 29 sklepów. Ambra S.A., właściciel sieci, nie wyklucza, że jeszcze w tym roku otworzy kolejne lokalizacje.

Nowe sklepy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu

– Klienci nie tylko częściej sięgają po wino. Szukają dobrej jakości, fachowej porady i miejsca, gdzie to wszystko dostaną „od ręki”, a Centrum Wina to gwarantuje – mówi Marek Rawicki, Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej Ambra S.A. I dodaje: – Nasze sklepy mieszczą się obecnie w 11 największych miastach Polski. W dużych aglomeracjach, obecność tylko w centrum miasta może okazać się niewystarczająca. Chcemy być blisko, po drodze i zapewnić klientom maksymalną wygodę.

Od 5 lipca zakupy w nowym sklepie można robić już w Gdańsku. To trzeci sklep w tym mieście i piąty w regionie. Znajduje się niedaleko Dworca Głównego, w nowo otwartej galerii handlowej Forum Gdańsk. Kolejne sklepy Centrum Wina zostaną otwarte tego lata także w Bielanach Wrocławskich i w Warszawie. Choć na Dolnym Śląsku są już 4, a w stolicy jest 7, nowe będą ich  uzupełnieniem. Otwierają się z myślą o tych, którzy rzadko się pojawiają w centrum dużego miasta lub omijają je ze względu na korki. Nowy sklep Centrum Wina na Dolnym Śląsku będzie mieścił się w Alei Bielany w Bielanach Wrocławskich, a w Warszawie w centrum handlowym Promenada.

– Naszą ścieżkę rozwoju wytyczają trendy konsumenckie. W kolejnych latach liczba otwarć sklepów Centrum Wina może się więc nieco zwiększać. Nadal jednak stawiamy przede wszystkim na jakość – podkreśla Robert Ogór. – Do rozszerzania sieci motywuje nas rosnąca liczba członków Kocham Wino, którzy dla siebie i dla swoich znajomych oczekują bliskości, dostępności i wygody w zakupie ulubionych win. Preferencje naszych klientów zwłaszcza społeczności Kocham Wino wyznaczają również drogę rozwoju asortymentu. Wśród blisko tysiąca win z całego świata każdy początkujący czy bardziej zaawansowany miłośnik wina znajdzie w sklepach Centrum Wina swoje smaki.

Blisko 30 sklepów w sieci Centrum Wina

We wszystkich nowych sklepach będzie można kupić wino i whisky z całego świata, a także liczyć na fachową poradę sprzedawców. Wybór ułatwią degustacje i specjalne oferty dla największej winiarskiej społeczności w Polsce – uczestników programu Kocham Wino.

Centrum Wina to obecnie 29 sklepów w 13 miejscowościach.

Ambra S.A. jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. W czerwcu 2005 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dostarcza produkty do sklepów, sieci handlowych i hurtowni. Pod szyldem Centrum Wina prowadzi sieć sklepów specjalistycznych, oferujących kilkaset gatunków win z ponad 50 regionów z całego świata oraz obsługuje ponad 2 tys. restauracji. Sklepy Centrum Wina zlokalizowane są głównie w najlepszych galeriach handlowych największych polskich miast.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.