Acteeum otworzy Galerię Chełm już w 2019 roku

Już w 2019 roku otworzy się nowe centrum handlowe realizowane przez Acteeum – Galeria Chełm. Szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców stanowią o wyjątkowości tego projektu. Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych.

Projekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Chełm – idealna lokalizacja dla centrum handlowego

Chełm stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego. Jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także imponującą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300 tys. mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, strefa zasięgu jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego z nieodległą Ukrainą i Białorusią.

Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), nieopodal Ronda Dmowskiego. Jest to doskonale skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Wyczekiwane centrum handlowe

Wielu najemców, zarówno marek polskich, jak i międzynarodowych, od dawna oczekiwało możliwości otwarcia swoich salonów w tym punkcie miasta.

Mieszkańcy Chełma oraz regionu także od dłuższego czasu oczekują na powstanie tu nowoczesnego centrum handlowego, które pozwoliłoby dokonać różnorodnych zakupów oraz atrakcyjnie spędzić wolny czas bez konieczności podróży do odległego o 70 km Lublina. Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm złożony został 27 kwietnia 2018 roku i niebawem oczekiwane jest uzyskanie ostatecznego dokumentu i rozpoczęcie budowy.

Planowane otwarcie już w II połowie 2019

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach. Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

Idealny mix najemców

Galeria Chełm zapewni doskonałe portfolio najemców stanowiących balans w zakresie znanych tak światowych, jak i międzynarodowych sieci oraz szyldów lokalnych, rozpoznawalnych w danym mieście czy regionie i będących często lokalnymi fenomenami. Na półtora roku przed otwarciem skomercjalizowano już 68 proc. powierzchni najmu. Celem firmy jest kontynuowanie sukcesu, jaki odnosi w procesie wynajmu kolejnych projektów. Doskonałym tego potwierdzeniem była otwarta w październiku ubiegłego roku galeria VIVO! Krosno, gdzie na dzień otwarcia został osiągnięty 100 proc. poziom najmu.

– Proces komercjalizacji centrum handlowego jest obok lokalizacji obiektu i formatu odpowiadającego potrzebom mieszkańców w strefie jego oddziaływania najważniejszym z czynników stanowiącym o przyszłym sukcesie projektu – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Wieloletnie doświadczenie

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokaże kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy