Menya Musashi dołącza do Galerii Młociny

W Galerii Młociny, warszawskim kompleksie handlowo-rozrywkowym powstającym w sąsiedztwie stacji metra Młociny, otworzy się restauracja znanej na całym świecie sieci Menya Musashi. Galeria Młociny jest już wynajęta w ponad 75-proc.

O Galerii Młociny będzie można porozmawiać z przedstawicielami EPP i Echo Investment na Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Nazwana na cześć samuraja Miyamoto Musashiego restauracja debiutowała w 1996 roku w Tokio. Serwująca dania kuchni japońskiej słynie w Japonii i poza granicami z treściwego i wyrazistego ramenu, który w Menya Musashi można zjeść w wersji białej, czerwonej i czarnej.

– Właściwie pomyślana strategia doboru najemców w strefie restauracyjnej w Galerii Młociny pozwoli na wypromowanie jej jako modnego miejsca w prawdziwie miejskim stylu. Obecność Menya Musashi na naszej liście najemców istotnie wzmocni ofertę i pozwoli Galerii Młociny skutecznie odróżnić się od konkurencji – komentuje Marcin Kopczyk, Senior Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment

Restauracja o powierzchni prawie 250 mkw., z kameralnym, zewnętrznym ogródkiem, przynależeć będzie do Karuzeli na Bielanach – jednej ze stref tworzących przestrzeń restauracyjno-rozrywkową Galerii Młociny. Architekci Broadway Malyan, autorzy koncepcji, na podstawie której powstanie ta część kompleksu podkreślają, że jasna, przyjazna, wypełniona zielenią i inspirowana tradycją bielańskich pikników Karuzela to propozycja dla osób ceniących celebrowanie chwil z rodziną i przyjaciółmi. Ważnym jej elementem będą placyki zabaw dla dzieci. Podobnie jak pozostałe strefy – Hala Hutnik i bielańskie Dechy – także Karuzela będzie otwarta na ogólnodostępny ogród na dachu. Deweloper projektu, Echo Investment zapowiada, że obsadzony krzewami i drzewami ogród o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych zaprojektowano tak, żeby przez cały rok mógł gościć wydarzenia kulinarne i kulturalne.

– Menya Musashi podjęła decyzję o uruchomieniu lokalu na warszawskich Bielanach, jako że koncept restauracyjny i oferta marki doskonale wpisują się w nowatorską koncepcję strefy restauracyjnej Galerii Młociny. Jesteśmy przekonani, że takie czynniki jak m.in. bardzo dobra lokalizacja obiektu przy węźle transportowym i stacji metra oraz związany z tym znaczący przepływ potencjalnych klientów, przyczynią się do sukcesu marku Menya Musashi na stołecznym rynku restauracyjnym – informuje Karolina Stankiewicz, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

galeria-mlociny-echo-investment2
Wizualizacja Galerii Młociny

Nowe, wielofunkcyjne centrum Bielan

W przyjaznej, zielonej przestrzeni Galeria Młociny połączy 220 ulubionych sklepów i punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie, i pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

– Realizowana przez EPP we współpracy z Echo Investment Galeria Młociny to wyjątkowa lokalizacja na mapie północnej Warszawy, gdzie brakuje miejsc, które w przyjazny sposób łączyłyby w sobie funkcje: zakupową, rozrywkowo-rekreacyjną i kulturalną. Po oddaniu do użytku w pierwszym półroczu 2019 r. projekt wzbogaci bielańską przestrzeń publiczną, stanie się ważnym ośrodkiem życia społecznego i – mam nadzieję – jednym z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Warszawie – mówi Marek Gładki, Dyrektor działu Leasing and Asset Management w spółce EPP, będącej większościowym udziałowcem Galerii Młociny.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście w projektowaniu miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, street-food’u i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski oraz wynajem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl