Galeria Łomianki społecznym centrum handlowym

Prowadzenie działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu jest już wśród przedsiębiorstw praktyką powszechną. Dotyczy to również centrów handlowych, które chcą być dla swoich klientów czymś więcej niż tylko przestrzenią zakupową. Szczególną grupę stanowią mniejsze obiekty o lokalnym charakterze, które jeszcze silniej oddziałują na okoliczne społeczności. W tym przypadku zbudowanie „dobrego sąsiedztwa” jest wyjątkowo istotne. Jaki przepis na CSR ma Galeria Łomianki?

Kluczem do opracowania dobrej koncepcji CSR jest uważna obserwacja i analiza otoczenia danego obiektu – nie ma w tej kwestii uniwersalnej recepty. Dotyczy to zarówno kwestii społecznych – tego, kto dokładnie zamieszkuje dane tereny, jak również tych, związanych ze środowiskiem naturalnym. Galeria Łomianki zlokalizowana jest w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego i Doliny Wisły, co tworzy wyjątkowy kontekst dla działań CSR. Takie sąsiedztwo zobowiązuje.

Galeria Łomianki blisko natury

– Bliskość natury – Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Doliny Wisły – uwrażliwia na kwestie związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne. „Zielony” charakter Galerii Łomianki przejawia się już na poziomie identyfikacji oraz aranżacji wnętrza, ale nie ogranicza się tylko do kwestii wizualnych – mówi Hanna Gailitis, Manager ds. Zarządzania Nieruchomościami i Marketingu. Obiekt może poszczycić się prestiżowym certyfikatem ekologicznym BREEAM In-Use z oceną „Bardzo dobry”, co oznacza, że jest budynkiem ekologicznym i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi podlewania roślin zapewnia maksymalną oszczędność wody. Galeria idzie o krok dalej i pragnie kształtować proekologiczne postawy także wśród swoich klientów. Oferuje ładowarkę do samochodów elektrycznych, ławkę wyposażoną w baterie słoneczne, punkt zbiórki plastikowych nakrętek. Pamiętając o najmniejszych „sąsiadach” prowadzi „hotel dla ptaków, owadów i płazów, którym opiekują się uczniowie pobliskiej szkoły. W upalne dni skorzystać można z zewnętrznego źródełka z uzdatnioną do picia wodą, przystosowanego także dla zwierząt.

Sąsiedztwo Galerii Łomianki

Otoczenie galerii handlowej to jednak nie tylko środowisko naturalne, ale przede wszystkim ludzie. Pragniemy integrować i służyć okolicznej społeczności, dzięki czemu galeria tętni lokalnym życiem. Nasi klienci sami pomagają nam tworzyć ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy społeczne i sąsiedzkie – chętnie współpracujemy z lokalnymi szkołami, fundacjami i organizacjami. Włączamy się w lokalne inicjatywy i akcje charytatywne, takie jak „Przekaż 1 proc. podatku” czy zbiórki karmy dla psów z okolicznych schronisk – Dagmara Michalec, Makreting Manager.Galeria Łomianki wspiera również rozwój kultury i sztuki. Jeden z lokali oddany został w ręce artystów. Podziwiać tu można m.in. dzieła reprezentujące polska szkołę plakatu. W trosce o lokalny biznes, galeria stworzyła „Współpracownię”, czyli darmową przestrzeń coworkingową, w której można swobodnie popracować, czy odbyć spotkanie biznesowe.

Lokalna społeczność

Mówiąc o uważnej obserwacji i analizie otoczenia warto wziąć pod uwagę strukturę lokalnej społeczności. Mając świadomość, że wśród mieszkańców Łomianek jest wielu młodych rodziców, pragniemy stworzyć im dogodne warunki do zakupów z dzieckiem bez poczucia, że był to czas, który można było spędzić w sposób bardziej pożyteczny. Zapraszamy do Galerii Łomianki rodziny, ponieważ mamy pewność, że oferujemy im atrakcje mądre i przemyślane – mówi Hanna Gailitis. Odpowiedzialność za ofertę kierowaną do najmłodszych dotyczyć powinna zarówno infrastruktury, jak i organizowanych wydarzeń. W Galerii Łomianki raz w tygodniu odbywają się bezpłatne lekcje języka angielskiego i francuskiego. Do zajęć w formie kreatywnych warsztatów językowych, dołączyć można praktycznie w każdej chwili – bez konieczności uczestniczenia w poprzednich edycjach. Raz w miesiącu w Łomiankach mają miejsce Spotkania z Teatrzykiem, podczas których dzieci, poprzez zabawę, uwrażliwiają się na kulturę i sztukę. Cyklicznie, w okresie przedwakacyjnym, prowadzone są działania edukacyjne pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”, gdzie najmłodsi zapoznają się m.in. z tajnikami pierwszej pomocy.

Galeria Łomianki znajduje się tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Można tu znaleźć kilkadziesiąt modowych butików popularnych, cenionych marek, punkty usługowe i hipermarket Auchan. To nie tylko doskonałe miejsce na kameralne zakupy blisko natury, ale także przestrzeń do odpoczynku, pracy i bezpiecznej rodzinnej zabawy. Galeria Łomianki tętni lokalnym życiem, zapewniając wszystkim odwiedzającym niezliczone atrakcje – wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne, hobbystyczne czy edukacyjne.

Obiekt należy do Ceetrus i zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference

Galeria Łomianki
Galeria Łomianki
Galeria Łomianki
Galeria Łomianki
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokaże kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy