A. Walczak, Dekada: rozpoczynamy budowę dwóch nowych obiektów

Wzrosty odwiedzalności i obrotów istniejących centrów handlowych, skomercjalizowanie rozbudowanej Dekady Grójec w 100 proc. oraz intensywne przygotowania do budowy nowych obiektów w Nysie, Koninie i Mińsku Mazowieckim. Tak II kwartał 2018 roku podsumowuje spółka Dekada SA.

Dekada SA specjalizująca się w budowie i zarządzaniu sieci centrów handlowych typu conveniencie dynamicznie się rozwija. W kwietniu spółka świętowała 4 lat funkcjonowania centrum handlowego w Nowym Targu, gdzie liczba klientów i obroty najemców rosną z roku na rok.  W maju zakończyła się komercjalizacja rozbudowywanej Dekady Grójec.

– II kwartał br. to dla nas czas intensywnej komercjalizacji obiektów Dekady, zarówno tych istniejących jak i dopiero budowanych. W tym roku rozpoczynamy budowę dwóch nowych obiektów – w Koninie i Nysie. Komercjalizacja przebiega bardzo sprawnie, w przypadku tych obiektów plasuje się obecnie na poziomie ponad 70 proc. Duże zainteresowanie najemców potwierdziło popularność realizowanego przez nas formatu convenience shopping center, wkrótce ogłosimy kolejne podpisane umowy – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Nowe projekty spółki Dekada

Nowo powstające obiekty Dekady w Koninie i Mińsku Mazowieckim połączą funkcje komunikacyjne i handlowe. Układ funkcjonalny obiektu strip mall zintegrowany zostanie z powstającymi w ramach inwestycji dworcami kolejowymi i autobusowymi. Budowa obiektu w Koninie ruszy na początku lipca br., z kolei budowę mińskiej Dekady zaplanowano na początku 2019 roku. Oba projekty są realizowane we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną XCity Investment. Rozpoczęcie budowy dwupoziomowej galerii w Nysie planowane jest na jesień 2018 roku.

– Obecnie mocno inwestujemy także w rozbudowy istniejących centrów handlowych. Na początku sierpnia otwieramy rozbudowaną Dekadę Grójec, której komercjalizacja zakończyła się 100 proc. sukcesem. Zaawansowany jest także projekt rozbudowy w Skierniewicach. Końcem czerwca zakupiliśmy działki potrzebne do rozbudowy. Chcemy też powiększyć projekt w Ciechanowie. Mamy tam już wynegocjowany zakup działek pod nowy obiekt. Jednocześnie staramy się pozyskać działki sąsiadujące z Dekadą w Sieradzu, tak aby nowa część obiektu była w pełni zintegrowana z istniejącą – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Przypomnijmy, jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Wszystkie projekty spółki Dekada zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.