Rośnie sieć centrów handlowych Atut

Dwa nowe Centra Handlowe Atut w Krakowie na osiedlach Ruczaj oraz Złocień pojawią się na mapie Krakowa już w II połowie 2018 roku.

Kraków to drugi największy ośrodek miejski w Polsce z populacją na poziomie 760 tys. stałych mieszkańców w granicach administracyjnych oraz kilkudziesięcioma tysiącami mieszkańców czasowych – studentów i pracowników firm. Wysoko wyedukowana kadra oraz korzystna sytuacja ekonomiczna i relatywnie niskie koszty życia sprawiają, że miasto jest jedną z najbardziej cenionych lokalizacji dla firm z sektora usług dla biznesu oraz nowoczesnych technologii. W krajobrazie Krakowa pojawiają się kolejne biurowce i kompleksy biurowe powstające w lokalizacjach oferujących udogodnienia dla pracowników firm, jak dostępność komunikacyjna czy bliskość nowoczesnych osiedli mieszkaniowych z infrastrukturą usługową i handlową. Miasto przyciąga pracowników z całego kraju, ale również z zagranicy. To w dużym stopniu dla nich powstają nowe inwestycje mieszkaniowe w najpopularniejszych dzielnicach miasta i kolejne obiekty Atut.

Nowe centra handlowe Atut w Krakowie

W listopadzie 2018 roku otwarty został obiekt Atut przy ul. Grażyny na osiedlu Prądnik Biały, kolejne centra codziennych zakupów, powstaną w rozwijających się dzielnicach mieszkaniowych Krakowa – na osiedlach Ruczaj, Złocień i Bielany.

Centrum handlowe Atut przy ul. Bunscha zlokalizowane zostanie w jednym z najprężniej rozwijających się i najmodniejszych rejonów miasta. Na terenie Ruczaju działa m.in. Krakowski Park Technologiczny zatrudniający specjalistów z obszaru nowoczesnych technologii, kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego czy siedziby zagranicznych korporacji m.in. Motorola i Shell. Powstają tu kolejne osiedla mieszkaniowe z dobrze rozwiniętą komunikacją i licznymi punktami usługowymi. Zlokalizowany przy Osiedlu Piltza Atut Ruczaj obejmie swoim zasięgiem także pobliskie rejony zabudowań jednorodzinnych takich jak Skotniki, Kobierzyn czy Pychowice, łącznie 150 tysięcy osób w zasięgu zaledwie 10 minut jazdy samochodem. Obiekt dysponować będzie blisko 7 tys. mkw. powierzchni handlowej z 13 sklepami m.in. Lidl, Rossman, Pepco, apteka Ziko czy salon sieci Komfort.

Osiedle Złocień, na którym powstanie kolejny obiekt Atut w Krakowie, kusi nowych lokatorów atrakcyjną ceną mieszkań, bliskością placów zabaw i boisk dla dzieci w otoczeniu zieleni i bardzo dobrze zorganizowaną infrastrukturą usługową. Obiekt handlowy zlokalizowany przy głównej drodze dojazdowej – ul. Agatowej, będzie ich znakomitym dopełnieniem. Istniejące osiedle Złocień i planowane tu w najbliższym czasie inwestycje mieszkaniowe obejmą zasięgiem ponad 20 tys. osób w promieniu zaledwie 5 minut pieszo. Atrakcyjność lokalizacji wzmocni także planowany przy osiedlu przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z parkingiem dla aut i rowerów, łączącej rejon ze ścisłym centrum miasta. Tutejszy Atut na pow. 3 tys. mkw GLA zgromadzi charakterystyczne dla obiektu convenience marki spożywcze, modowe, drogeryjne, farmaceutyczne oraz usługowe.

Przybywa powierzchni handlowej w Krakowie

Położona w najbardziej prestiżowym rejonie Krakowa dzielnica Bielany to enklawa dla poszukujących przestrzeni do życia z dala od miejskiego zgiełku. Sąsiedztwo Lasku Wolskiego, Parku Decjusza, kopców T. Kościuszki i J. Piłsudskiego oraz rzeki Rudawy, w odległości zaledwie 4 km od centrum Krakowa to bezsprzeczne zalety tego miejsca. W odróżnieniu od innych dzielnic miasta Bielany zdominowane są przez zabudowę jednorodzinną, która w ostatnich latach intensywnie się rozwija. Jedynym mankamentem tej wyjątkowej lokalizacji jest brak centrum handlowego zaspokajającego codzienne potrzeby zakupowe mieszkańców samych Bielan jak i okolicznych rejonów takich jak Wola Justowska, Piekary, Przegorzały, Dębniki, Salwator czy Liszki. Centrum Atut zlokalizowane przy ul. Księcia Józefa (droga wojewódzka nr 780) będzie pierwszym centrum handlowym w tej części miasta i ogromnym udogodnieniem dla mieszkańców oraz pasażerów blisko 8 tys. pojazdów przemierzających w godzinach szczytu trasę w kierunku autostrady A4 i lotniska Balice. Obiekt o pow. 5,3 tys. mkw. GLA zapewni kompleksową ofertę najemców z branży spożywczej, modowej, kosmetycznej i farmaceutycznej oraz punkty usługowe.

– Rozkwit biznesu i rynku pracy napędza rozwój miasta. Przybywa mieszkańców, powstaje nowa społeczność, która szuka w Krakowie komfortowej przestrzeni do życia. Miasto rozbudowuje kolejne dzielnice, a nasze obiekty powstają tam, gdzie ta przestrzeń potrzebuje dopełnienia i dostępu do miejsc, w których mieszkańcy mogą realizować swoje codzienne podstawowe potrzeby, aby żyło im się tu jeszcze lepiej – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

Centra Handlowe Atut Ruczaj oraz Atut Złocień pojawią się na mapie Krakowa już w II połowie 2018 roku. Centrum Atut Bielany zostanie otwarte w 2019 roku.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz w Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców. Za komercjalizację obiektów odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Wszystkie centra handlowe Atut zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Poland 2018 CEE Exhibition&Conference

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.