S. Moskal, Womak: kształtujemy miejską tkankę architektoniczną i społeczną

Womak Holding istnieje na polskim rynku już 15 lat. W tym czasie firma z jednej galerii handlowej w Rzeszowie urosła do 8 obiektów handlowych rozlokowanych po całej Polsce i wciąż się rozwija. Ten imponujący wynik był możliwy, dzięki strategicznemu planowaniu, polegającemu na skupieniu się na długotrwałych partnerskich relacjach zarówno z najemcami, jak i projektantami, czy wykonawcami. Stały monitoring rynku, dostosowanie do aktualnych trendów i przede wszystkim odpowiedzialne podejście do biznesu, zaowocowało nowymi projektami, które zwracają szczególną uwagę na estetykę, ekologię i planowanie przestrzeni. Womak Holding będzie jednym z wystawców podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Conference.

– Jako deweloper i zarządca nieruchomości mamy świadomość, że naszymi projektami kształtujemy miejską tkankę architektoniczną i społeczną – mówi dla Retailnet.pl Sebastian Moskal członek zarządu Womak Holding SA. – To wielka odpowiedzialność, dlatego chcemy żeby nasze realizacje dawały pracownikom szansę rozwoju, uwzględniały aspekty ekologiczne oraz nawiązywały do nowych trendów, poprzez swoje funkcje, ofertę i wykonanie – dodaje. Tak też brzmi misja firmy.

Obiekty typu convenience

Womak Holding zarządza obiektami o łącznej powierzchni 64 tys. GLA. Są one zlokalizowane w 5 miastach Polski – Wrocławiu, który stanowi główne pole działalności organizacji, Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie i Rzeszowie, gdzie znajduje się Galeria Nowy Świat (4 miejsce TOP 10 centrów handlowych o najbardziej różnorodnej ofercie rozrywkowo – rekreacyjnej wg raportu Colliers International).

Firma specjalizuje się w tworzeniu społecznych centrów handlowych typu convenience, dostosowanych do codziennych zakupów okolicznych mieszkańców. Galerie zaprojektowane są w sposób, który zgodny jest z aktualnymi oczekiwaniami klientów. Jak wskazują badania konsumenckie, nie są to już tylko zakupy handlowe, ale także poszukiwanie miejsca, które poprawia im samopoczucie, dostarcza pozytywnych wrażeń, pozwala na odpoczynek i w którym można po prostu wszystko załatwić. W realizacji długofalowej strategii rozwoju marki, to właśnie te aspekty firma analizuje, dobierając podmioty w procesie komercjalizacji.

Nowy Świat w Rzeszowie, Womak Holding
Galeria Nowy Świat w Rzeszowie, Womak Holding

Co roku nowe centrum

Womak z każdym rokiem oddaje do użytkowania nowe centrum handlowe. W 2017 r. był to wyjątkowy projekt we Wrocławiu – Tarasy Grabiszyńskie o powierzchni ponad 8 tys. GLA. Nazwa Tarasy Grabiszyńskie została wybrana z dwóch powodów. Pierwszym jest niezwykle ciekawa schodkowa elewacja. Druga kwestia, zdecydowanie ważniejsza dla mieszkańców, to przygotowanie strefy spotkań, czyli wygodnych schodów, stanowiących jednocześnie doskonałe siedziska do spędzania wolnego czasu. W bieżącym roku zostaną one rozbudowane do pięknych, żywych ogrodów z mnogością zieleni, zacienionymi drewnianymi ławeczkami, gdzie przez cały rok będzie można poczuć się jak w ogrodzie botanicznym.

W 2018 r. Womak Holding otwiera kolejne centrum handlowe – Mińska 58 Codzienne Zakupy o powierzchni 2,7 tys. GLA zlokalizowana będzie w zachodniej części Wrocławia, przy dużym kompleksie handlowym, w otoczeniu osiedli mieszkalnych Muchoboru Wielkiego, Muchoboru Małego i jednego z największych wrocławskich osiedli – Nowego Dworu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj projekt wykończenia wnętrz, który pomimo małej powierzchni obiektu, również zakłada wyspy z żywymi drzewami, zmienianymi sezonowo.

– Womak Holding to nie tylko ciekawe projekty architektoniczne – wyjaśnia Sebastian Moskal. – To przede wszystkim ludzie. Nasz wciąż powiększający się zespół liczy już ponad 100 pracowników i współpracowników, którzy angażują się w ramach działań firmy w rozmaite akcje – czy to koncert charytatywny dla osób dotkniętych chorobą onkologiczną, czy też Bieg Firmowy, w którym z każdym rokiem pobijają swoje życiowe rekordy. Dla nas – jako pracodawcy – ważne jest, by Womak rozwijał się wciąż na każdym polu działalności. Rok, w którym obchodzimy nasz 15 jubileusz jest czasem, w którym pozytywnie spoglądamy zarówno na naszą przeszłość, jak i przyszłość – dodaje.

Womak Holding SA stoi na czele grupy kapitałowej istniejącej na polskim rynku już od 15 lat, w której skład wchodzą m.in. spółki Womak Alfa, Womak Omega, Womak Gamma i Womak Lambda. Grupa Womak jest właścicielem i zarządcą obiektów komercyjnych w całej Polsce, m.in. w Rzeszowie, Olsztynie i Poznaniu, jednak głównym polem działalności, pozostaje Wrocław. Szeroki portfel nieruchomości zapewnia bogatą ofertę najmu, ze względu na zróżnicowanie obiektów – od 2 do 24 tysięcy mkw. Grupa specjalizuje się w realizacji procesów budowy, komercjalizacji i zarządzaniu obiektami handlowymi. Zespół młodych pracowników, ambitne projekty i skuteczne działania sprawiają, że tworzy firmę o mocnych fundamentach i stabilnym rozwoju.  Celem grupy jest kształtowanie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni na miarę oczekiwań klientów oraz zapewnienie bezpiecznych i przewidywalnych relacji biznesowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.