Jedna z najbardziej wyczekiwanych marek zadebiutuje w Polsce

primark-sklep

O wejściu irlandzkiej marki Primark na polski rynek spekuluje się od dawna. Z nieoficjalnych rozmów z ekspertami branży retail wynikało, że najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu jest bieżący rok. Wszystko wskazuje na to, że te informacje znajdują potwierdzenie w faktach.

Irlandzki Primark, prowadzący globalną sieć sklepów z tanią odzieżą, negocjuje pierwsze umowy najmu w Polsce – poinformował Puls Biznesu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze sklepy mają powstać w Warszawie (Galeria Młociny) i Krakowie.

Obecnie Primark prowadzi ponad 350 sklepów w 11 krajach w Europie i Ameryce. Większość, bo ok. 170, zlokalizowanych jest w Wielkiej Brytanii.

Jaką strategię wybierze Primark

Nie wiadomo jeszcze, jaką koncepcję rozwoju wybierze Primark na polskim rynku. Nowe koncepty często są wprowadzane do Polski w oparciu o systemy franczyzowe. To wydaje się być bezpieczniejszą formą rozwoju, ma jednak również swoje wady. Z jednej strony jest bezpieczniejsza finansowo,  ponieważ ryzyko jest w większości po stronie partnera. Z drugiej strony z punktu widzenia budowania wizerunku marki bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ekspansja poprzez sklepy własne. Dzięki temu łatwiej zadbać o odpowiednią prezentację, doboru kolekcji, a w konsekwencji długoterminowego sukcesu marki na rynku.

Co roku w Polsce debiutuje ponad 20 nowych sieci handlowych i operatorów. Przypomnijmy, że w 2017 roku powitaliśmy na naszym rynku takie marki jak Victoria’s Secret, Zarina, BeFree, Love Republic, Hamleys, Max Burgers, Sfera, Blue Frog, Wrap me, Goldi, Action, Sawren, Alpine Pro, Verle Küchen & Siemens, Fabryka Pizzy, Bio Family, Tefal Home & Cook. Warto wspomnieć także o debiucie drugiego konceptu Empik – sieci księgarni Mole Mole. Natomiast decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku podjęły m.in. Kipling, Stenders, a także księgarnia Matras. Pierwsze debiuty odnotowaliśmy także w tym roku. W I kwartale na rynku pojawiły się sklepy sieci Dealz i Fissman, a także TEDi. Teraz być może dołączy do nich długo wyczekiwany Primark.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl