Trei Real Estate realizuje plan rozwoju Vendo Parków w Polsce

Trei Real Estate Poland dynamicznie rozwija sieć parków handlowych typu convenience, które charakteryzują się powierzchnią od kilku do kilkunastu tysięcy mkw. W najbliższych miesiącach deweloper planuje kolejne budowy oraz otwarcia Vendo Parków w Polsce. Inwestycje powstają w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców – w miejscach, gdzie rynek obiektów handlowych nie jest jeszcze nasycony. Vendo Parki uzupełniają rynek handlowy w Polsce zapewniając okolicznym mieszkańcom wygodne i szybkie zakupy blisko domu.

– Widzimy duży potencjał dla projektów handlowych Vendo Park w Polsce, dlatego też wciąż poszukujemy nowych terenów pod nieruchomości. Jest wiele lokalizacji, gdzie rynek handlowy nie jest jeszcze nasycony i właśnie w takich miejscach powstają nasze kolejne inwestycje. Mamy ambitne plany dynamicznego rozwoju portfolio Vedno Parków, które konsekwentnie realizujemy – mówi Jacek Wesołowski, Prezes Trei Real Estate Poland. Wszystkie obiekty zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference

Vendo Park Dąbrowa Górnicza już otwarty

Uroczyste otwarcie parku handlowego w Dąbrowie Górniczej odbyło się 29 czerwca br. Obiekt powstał na działce o powierzchni 2,2 ha i oferuje 7 tys. mkw. powierzchni handlowej.
W Vendo Parku Dąbrowa Górnicza otworzył się również pierwszy w Polsce sklep TEDi należący do niemieckiej grupy kapitałowej Tengelmann, która jest również właścicielem m.in. Trei, czy sieci KiK. W parku handlowym znajduje się łącznie 12 sklepów, w tym m.in. TEDi oferujący szeroki asortyment artykułów przemysłowych czy dekoracyjnych dla domu, Biedronka, Hebe, Action, KiK, Pepco, Jysk, Kakadu, Martes Sport, a także lokalna Cukiernia oraz salon prasowy Świat Prasy. W sąsiedztwie nieruchomości znajduje się hipermarket, stacja paliw oraz znajdująca się w budowie restauracja typu fast-food.

Vendo Park Chodzież z akcentem historycznym

Wyjątkową inwestycją Trei Real Estate jest Vendo Park Chodzież, którego konstrukcja została wkomponowana w mury średniowiecznego zamku Grudzińskich, gdzie mieściła się fabryka porcelitu. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Woźniak Project – dzięki jej przemyślanej koncepcji udało się zachować historyczną pamięć miejsca. Na terenie inwestycji powstanie 100 miejsc parkingowych. Vendo Park Chodzież dostarczy ok. 4 tys. mkw. przestrzeni handlowej, która został w 100 proc. skomercjalizowany już w maju br. Wśród najemców znajdują się firmy, takie jak: 4F, CCC, Hebe, KiK, Martes Sport, Media Expert, Pepco, Piekarnia Grochola, Takko czy Top Secret. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się supermarket Lidl.

Drugi Vendo Park w Łodzi przy ulicy Poli Gojawiczyńskiej

Budowa drugiej inwestycji dewelopera w Łodzi rozpoczęła się w marcu br., zakończenie zaś planowane jest jeszcze w tym roku. Vendo Park powstaje na działce o powierzchni 8,8 tys. mkw. Obiekt dostarczy około 2,9 tys. mkw. powierzchni najmu oraz zapewni ponad 120 miejsc parkingowych. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest skomercjalizowana już w 94 proc. Wśród najemców Vendo Park Łódź Górna jest m.in.: Pepco, drogeria Rossmann, Action oferujący 6 tys. produktów codziennego użytku oraz sklep KiK, który oferuje odzież, tekstylia domowe, artykuły do dekoracji i wyposażenia wnętrz, a także lokalna ”Piekarenka”.  W sąsiedztwie znajduje się sklep Lidl, który dopełni ofertę Vendo Parku.

Kolejna inwestycja – Vendo Park Bytów

Już w lipcu br. rozpocznie się budowa kolejnego Vendo Parku. Inwestycja dewelopera powstanie w Bytowie przy ul. Przemysłowej  na działce o powierzchni ponad 8 tys. mkw. Obiekt realizowany będzie według przyjętego standardu, w którym budowane są inwestycje Trei Real Estate Poland. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie blisko 3 tys. mkw., na działce powstanie również 97 miejsc postojowych. Choć obiekt jest wciąż na etapie planów i wyłaniania generalnego wykonawcy cztery z pięciu lokali Vendo Parku Bytów ma już najemców. Dla wygody przyszłych klientów, deweloper zadba o dogodny dojazd do inwestycji poprzez budowę zjazdu z drogi krajowej DK 94.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.