Galeria Chełm wybrała operatora spożywczego

Przygotowująca otwarcie Galerii Chełm firma Acteeum podpisała umowę najmu na największą dostępną powierzchnię w powstającym obiekcie. Kluczowym najemcą pierwszego centrum handlowego w Chełmie będzie operator spożywczy Lidl. Nowy sklep tej sieci zajmie powierzchnię 2111 mkw. i zostanie otwarty – wraz z całym centrum – już w II połowie 2019 roku. Projekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Nowo podpisana umowa najmu wprowadza markę Lidl do Galerii Chełm. Operator spożywczy otworzy swój sklep na powierzchni 2111 mkw. Supermarket Lidl, wraz ze sklepami innych popularnych marek, zapewni atrakcyjność oferty handlowej i rozrywkowej nowego centrum handlowego, którego poziom komercjalizacji na rok przed otwarciem przekroczył już 70 proc.

– Jesteśmy przekonani, że supermarket o tak silnej pozycji i rozpoznawalnej marce jak Lidl jest ogromnym atutem nowego centrum handlowego. Sprawdzona na rynku polskim strategia działania Lidla oparta na niezwykle atrakcyjnej ofercie, doskonale wpisuje się w koncepcję Galerii Chełm, jako projektu kompletnego, dedykowanego nie tylko dla mieszkańców miasta Chełm. Naszym celem w trwającym procesie komercjalizacji jest stworzenie wzajemnie uzupełniającego się mixu najemców z jak najszerszym asortymentem. Dzięki temu już w przyszłym roku otworzymy centrum handlowe, o znaczeniu regionalnym, którego na dzień dzisiejszy zdecydowanie brakuje w ostatnim w Polsce byłym mieście wojewódzkim – wyjaśnia Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe

Sieć supermarketów Lidl liczy w Polsce już ponad 600 sklepów. W Galerii Chełm Lidl zaoferuje wszystko to, z czego słynie najbardziej, a więc szeroki wybór wysokiej jakości świeżych produktów w przystępnych cenach.

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. – obok supermarketu Lidl – zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.

Acteeum Group

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.