Rozbudowywany Platan z kompletem najemców

Komercjalizacja rozbudowywanej galerii Platan w Zabrzu dobiega końca. W lipcu 2018 roku, Platan Property, spółka zależna od NEPI Rockcastle, właściciela obiektu, podpisała kolejne umowy najmu. Wśród nowych najemców znalazły się takie marki jak: Carry, Greenpoint, Smyk, Home & You oraz Silver Dragon.

Platan należy do firmy NEPI Rockcastle, która jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Więcej marek

Spółka NEPI Rockcastle, właściciel zabrzańskiego Platana może śmiało mówić o sukcesie komercjalizacji galerii. Rozbudowywany od sierpnia ubiegłego roku obiekt jest już wynajęty w blisko 100 procentach, a wolny metraż cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno krajowych, jak i zagranicznych sieci. Kolejne miesiące przyniosą galerii kilka dużych otwarć. Nowe salony zajmą ostatnie dostępne duże powierzchnie, o łącznym metrażu 2 108, 93 mkw. Już jesienią grono najemców Platana wzbogacą dwie polskie marki odzieżowe Greenpoint (112 mkw.) oraz Carry, która zajmie jeden z większych lokali, o powierzchni 849, 38 mkw. Z kolei Smyk, największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, na 575, 82 mkw. udostępni szeroki wybór zabawek, artykułów szkolnych, książek, multimediów, akcesoriów dla niemowląt oraz odzież i obuwie dla dzieci w wieku 0-14 lat. Odwiedzający centrum handlowe w IV kwartale tego roku,  będą mogli także robić zakupy w salonie Home & You. Sklep z wyposażeniem wnętrz i innymi dodatkami do domu, zajmie lokal o metrażu 495,32 mkw. W efekcie podpisanych umów zostanie powiększona również oferta gastronomiczna Platana. Nowym najemcą będzie restauracja Silver Dragon, która doskonale wzbogaci ofertę kuchni azjatyckiej. Tym samym, strefa food court w Platanie powiększy się o 76,41 mkw. powierzchni.

– Kompleksowa oferta handlowa umożliwiająca klientowi załatwienie wielu spraw w jednym miejscu jest gwarancją udanych zakupów. Od początku mieliśmy pomysł na galerię i powiększenie oferty. Skomponowaliśmy tenant-mix tak, by odpowiadał różnym potrzebom lokalnego rynku, oczekiwaniom klientów, a także portfelowi odwiedzających centrum. Zależy nam, by każdy mieszkaniec Zabrza i okolic, mógł czuć się komfortowo w nowym Platanie – komentuje, Tomasz Górski, Retail Asset Manager, NEPI Rockcastle.

4 mln odwiedzających

Centrum Handlowe Platan działa od października 2003 r. Każdego roku notuje ponad 4 mln odwiedzin. W efekcie prowadzonej rozbudowy i modernizacji obiektu, na powierzchni 42 tys. mkw. GLA znajdzie się 120 punktów handlowo-usługowych, m.in. kino, fitness oraz nowe marki modowe. Już na tym etapie rozbudowy klienci mają do dyspozycji nowy, trzykondygnacyjny parking w budowanej część galerii. Zakończenie przebudowy planowane jest na jesień 2018 roku. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle. Za zarządzanie Centrum Handlowym Platan odpowiada firma Apsys Polska S.A.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.