Rozbudowana Dekada Skierniewice kompletuje najemców

Trwa komercjalizacja nowej części centrum handlowego Dekada w Skierniewicach. Po rozbudowie obiekt zyska kilkanaście nowych lokali. Wśród nowych sklepów pojawi się m. in.: Smyk, Yes oraz Swiss, a funkcjonująca już w obiekcie marka Deichmann przeniesie się do większego salonu.

Za komercjalizację Dekady Skierniewice odpowiada firma BOIG Property Consulting, wystawca jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.

Prace przy rozbudowie Dekady w Skierniewicach ruszą na początku 2019 roku. Obiekt zyska 3 kondygnacje o całkowitej powierzchni ponad 18 tys. mkw.

– Funkcjonująca od 2011 roku Dekada Skierniewice cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic. Każdego miesiąca obiekt odwiedza ok. 150 tys. osób, a sklepy notują stały wzrost obrotów. Chcąc zapewnić klientom szerszy wybór oferty handlowej, podjęliśmy decyzję o rozbudowie. Jak pokazuje przebieg procesu komercjalizacji, najemcy wykazują duże zainteresowanie powierzchnią handlową naszego obiektu w Skierniewicach – komentuje Dariusz Wójcik, Dyrektor Operacyjny Dekada SA.

Nowi najemcy w Dekadzie Skierniewice

Do grona najemców rozbudowanej Dekady Skierniewice dołączyła w ostatnim czasie marka Smyk (425 mkw.), Yes (36 mkw.) oraz Swiss (25 mkw.).

– Sektor jubilerski w Polsce wciąż rośnie, pojawiają się nowe brandy, jednak na rynku dóbr luksusowych jak na żadnym innym liczy się jakość, prestiż i rozpoznawalność marki. Biżuteria Yes towarzyszy Polakom od ponad 30 lat. Jesteśmy z nimi w wyjątkowych chwilach jak zaręczyny czy ślub, ale nasze ponadczasowe wzory doskonale sprawdzają się także jako element podkreślający naturalność i elegancję każdego dnia. Nowe Salony Yes otwieramy w najlepszych centrach handlowych w całej Polsce, zarówno w dużych jak i mniejszych miastach, decydującym warunkiem jest stopień nasycenia rynku i jego siła nabywcza. Lokowanie Salonów w miejscach cieszących się popularnością i zaufaniem klientów z różnych grup docelowych jest elementem naszej strategii, dzięki której utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Tak też jest w przypadku Dekady Skierniewice i obiektów sieci, w których jesteśmy już obecni – mówi Paweł Korobacz, Dyrektor ds. Ekspansji i Organizacji Sieci Detalicznej Yes.

Istniejąca w Dekadzie Skierniewice marka Deichmann zdecydowała się na przeniesienie do salonu większego niż dotychczas przez nią zajmowany, o metrażu ponad 400 mkw.

– Od 2011 roku marka Deichmann funkcjonuje w Dekadzie Skierniewice i notujemy bardzo dobre wyniki sprzedaży. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przeniesienie do większego lokalu, poszerzając tym samym działalność w centrum handlowym Dekada i zapewniając naszym klientom bardziej komfortowe warunki. Wraz z innymi najemcami cieszymy się z rozbudowy i wierzymy w sukces tego przedsięwzięcia – mówi Marcin Detko, Senior Menedżer w Deichmann.

Projekt rozbudowy Dekady Skierniewice zakłada znaczące powiększenie istniejącego budynku. Po dobudowaniu 3 kondygnacji całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 20 tys. mkw.  Do dyspozycji klientów oddany zostanie podziemny parking na ok. 250 miejsc postojowych. Piętra nadziemne przeznaczone zostaną na kilkanaście nowych lokali handlowych. Po rozbudowie całkowita powierzchnia najmu Dekady Skierniewice wynosić będzie 12 tys. mkw.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.