Saller oddał do użytku Park Handlowy w Olecku

2 sierpnia 2018 roku nastąpiło otwarcie należącego do Grupy Saller Parku Handlowego  w Olecku. Zlokalizowany przy Alei Zwycięstwa obiekt jest w pełni skomercjalizowany.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc zaproponować mieszkańcom zarówno Olecka, jak i okolicznych miejscowości nowy obiekt z atrakcyjnym, do tej pory niedostępnym dla nich mixem najemców oraz jesteśmy przekonani, iż spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Josef Saller, prezes Grupy.

Nowy park handlowy ma ponad 4,5 tys. mkw. powierzchni. Do grona najemców parku należą: CCC, Drogeria Jawa, Jysk, KiK, Martes Sport, Neonet, Pepco, Stokrotka oraz Top Secret.

Tylko w tym roku w Polsce Grupa Saller kupiła już kilkanaście obiektów. Do tego zrealizowała również własne projekty  – otwarto parki handlowe w Oławie i Brzegu, a pod koniec roku otworzy parki w Dzierżoniowie i Legnicy. Grupa planuje również zakończyć rozbudowę obiektu w Żorach.

Saller zarządcą blisko 300 nieruchomości

Firma została założona przez Josefa Sallera w Bawarii w 1981 roku. Obecnie główna siedziba firmy Saller znajduje się w Weimarze–Legefeld. W trakcie prawie 40 lat obecności w sektorze nieruchomości komercyjnych grupa, oprócz Niemiec, rozwinęła swoją działalność również na terenie Polski, Czech i Słowacji. Przeważającą liczbę nieruchomości Grupy Saller stanowią parki handlowe. Ponadto w portfolio znajdują się także galerie handlowe i budynki biurowe. Liczba obiektów rośnie rok do roku, aktualnie Grupa jest właścicielem i zarządcą 292 nieruchomości w Niemczech, 56 w Polsce, 59 w Czechach i 16 na Słowacji. Zakup kolejnych kilkudziesięciu projektów pozostaje w trakcie finalizacji. Łączna powierzchnia najmu Grupy Saller w Europie wynosi ponad 1,5 mln mkw., z czego na Polskę przypada 280 tys. mkw.

Wszystkie projekty Grupy Saller zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference już 26-27 września 2018 r.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl