Nuvalu: nowa galeria handlowa powstaje w sercu Kaszub

Ponad 50 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino, restauracje i kawiarnie – już niebawem mieszkańcy Wejherowa będą mogli korzystać z nowoczesnego centrum handlowego – Galeria Srebrna. Dzięki niemu zyskają dostęp do wielu marek z sektora handlu i usług, które dotąd były nieobecne w mieście. Wśród najemców galerii znajdzie się m.in. sieć CCC, Smyk i Empik.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Otwarcie Galerii Srebrnej, o powierzchni 16,5 tys. mkw. GLA, planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Inwestorem projektu jest firma Progress XVII Sp. z o.o. Natomiast za komercjalizację odpowiada Nuvalu Polska, Partner Merytoryczny Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Śródmiejska galeria

Galeria Srebrna powstaje przy ul. Wałowej, w otoczeniu zrewitalizowanej wejherowskiej starówki. Lokalizacja to jeden z wielu atutów tej inwestycji. – Srebrna znajduje się w bezpośredniej bliskości najważniejszych obiektów w mieście, m.in. Filharmonii Kaszubskiej, ratusza, Parku Majkowskiego czy placu im. Jakuba Wejhera. Inwestycja wzbogaci tkankę miejską o atrakcyjne miejsce spotkań, w którym oprócz zrobienia zakupów będzie można w przyjaznym otoczeniu spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Format i rozmiary inwestycji są idealnie dopasowane do lokalnych potrzeb i potencjału rynku. Dzięki Galerii Srebrnej mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie będą musieli jeździć na zakupy do Gdańska czy Gdyni. Zyskają dostęp do wielu marek, których do tej pory nie było w Wejherowie, Redzie czy Rumii – mówi Justyna Podpora, Senior Retail Consultant w Nuvalu Polska, wiodącej krajowej firmie doradzającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Tereny wokół galerii zostaną przekształcone w ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną i promenadę, będącą przedłużeniem zrewitalizowanej ulicy Wałowej. Inwestor odda do dyspozycji klientów parking na 300 samochodów, który w dużej części będzie przylegał do parkingu miejskiego.

Galeria Srebrna cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych najemców. Umowy najmu podpisało już wiele znanych marek, w ostatnim kwartale dołączyły kolejne – CCC, Smyk i Empik. Za komercjalizację powierzchni handlowej w nowej wejherowskiej galerii odpowiada dział Retail&Investment Nuvalu Polska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl