Muszkieterowie szukają franczyzobiorców

Grupa Muszkieterów zachęca do założenia własnego przedsiębiorstwa w ramach unikatowego modelu współpracy, gwarantując jednocześnie profesjonalne wsparcie w prowadzeniu firmy. Franczyza staje się coraz bardziej popularnym sposobem na uruchomienie własnego biznesu.

Grupa Muszkieterów planuje ekspansję w małych i średnich miastach

Uwzględniając potencjał polskiego rynku, Grupa dynamicznie się rozwija i planuje kolejne otwarcia na terenie wszystkich województw – głównie w małych i średnich miejscowościach. Współpraca z Muszkieterami, dzięki niesłabnącej popularności sklepów typu DIY (do it yourself) oraz tych oferujących dobra szybkozbywalne (FMCG), to gwarancja powodzenia zawodowego oraz zysku. Ze strony Grupy Muszkieterów przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc we wszystkich etapach prowadzących do otwarcia punktu sprzedaży oraz na wsparcie w bieżącej działalności.

– Działalność biznesowa Grupy Muszkieterów opiera się na zasadach franczyzy, ale nie jest to zwykła struktura franczyzowa. W Grupie obowiązują dwie kluczowe zasady: niezależności oraz współdecydowania o przyszłości organizacji. Każdy właściciel Intermarché i Bricomarché może objąć podwójną funkcję kierowniczą: być niezależnym szefem swojego przedsiębiorstwa oraz pełnić rolę zarządczą w ramach Grupy, odpowiadając za jeden z obszarów działania struktur centralnych. W ten sposób franczyzobiorcy mają wpływ na wyznaczanie kierunków rozwoju Grupy, a także na kształtowanie jej polityki – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Udogodnienia dla franczyzobiorców

Franczyzobiorcą może zostać osoba, która wykazuje cechy przedsiębiorcy. Po przystąpieniu do Grupy przyszły przedsiębiorca przechodzi obowiązkowe 4,5-miesięczne szkolenie, które dotyczy takich zagadnień jak finanse, zarządzanie personelem czy księgowość. Co więcej, wszyscy Muszkieterowie regularnie uczestniczą w warsztatach rozwijających ich umiejętności zawodowe oraz dedykowanych szkoleniach, po to, aby ich biznes rozwijał się szybciej i dynamiczniej. Wśród franczyzobiorców Grupy Muszkieterów są również byli właściciele małych i średnich przedsiębiorstw oraz osoby, które zajmowały wcześniej stanowiska kierownicze w dużych firmach i korporacjach. Wielu z nich to także wcześniejsi etatowi pracownicy centrali Grupy.

Warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów jest wkład własny w wysokości minimum 400 tys. złotych. Kwota ta stanowi kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem o wielomilionowych obrotach. Co istotne, nie jest to opłata za licencję lub inna opłata na rzecz Grupy, a kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej spółki.

O Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl