Dekada: zapraszamy na spotkanie podczas Shopping Center Forum

Wśród wystawców jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018, po raz kolejny pojawi się spółka Dekada. Wiodący deweloper obiektów typu strip malle, śródmiejskich galerii i zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych zaprezentuje swoje projekty na stoisku BOIG.

26 i 27 września w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędą się targi Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference – największe spotkanie rynku centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dla spółki Dekada, jak co roku, będzie to czas intensywnych spotkań i rozmów.

– W związku z dynamicznym rozwojem i nowymi inwestycjami rok 2018 jest dla nas szczególnie pracowity. W tym roku rozpoczynamy budowę dwóch nowych obiektów – w Koninie i Nysie, na początku 2019 startuje budowa Dekady w Mińsku Mazowieckim. Zaawansowany jest także projekt rozbudowy w Skierniewicach. Trwa komercjalizacja tych projektów, a najemcy chętnie korzystają z możliwości spotkania podczas targów Shopping Center Forum. Przed nami ważne rozmowy i negocjacje – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Szczegóły projektów Dekada w Nysie, Koninie i Mińsku Mazowieckim

Galeria Dekada w Nysie będzie dwupoziomowym budynkiem o powierzchni liczącej przeszło 20  tys. mkw. GLA, na której zlokalizowanych zostanie ponad 90 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z czteroekranowym multipleksem kinowym. Dla wygody klientów w galerii powstanie podziemny parking na ponad 440 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy rynkiem a dworcami PKS i PKP, tuż przy głównej arterii miasta. Otwarcie Dekady Nysa, której inwestorem i deweloperem jest Dekada SA, nastąpi w ostatnim kwartale 2018 roku.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy i autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 5,5 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (Parkuj i Jedź).

Mińska Dekada zlokalizowana zostanie w ścisłym centrum miasta, a nowe dworce obsłużą rocznie ok. 2 mln pasażerów. Z kolei dworce PKP i PKS powstające w centrum Konina mają obsłużyć ponad 1 mln pasażerów. Oba projekty będą realizowane we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną XCity Investment.

Rozbudowa Dekady w Skierniewicach

Projekt rozbudowy Dekady Skierniewice zakłada znaczące powiększenie istniejącego budynku. Po dobudowaniu 3 kondygnacji całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 20 tys. mkw.  Do dyspozycji klientów oddany zostanie podziemny parking na ok. 250 miejsc postojowych. Piętra nadziemne przeznaczone zostaną na kilkanaście nowych lokali handlowych. Po rozbudowie całkowita powierzchnia najmu Dekady Skierniewice wynosić będzie 12 tys. mkw.

Dekada jest obecna na polskim rynku nieruchomości od 2007 roku. Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowe, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.