Nowe projekty Napollo na SCF 2018

Napollo stawia na dynamiczny rozwój dwóch kluczowych dla swojej strategii formatów komercyjnych – parków handlowych typu convenience N-Park oraz kameralnych, śródmiejskich galerii.

W tej edycji Forum inwestor zaprezentował m.in. N-Parki w Starej Iwicznej, przy ul. Trakt Brzeski w Warszawie i przy ul. Maślickiej we Wrocławiu, a także najnowsze inwestycje planowane w Gdańsku i Jelczu.

– Jesteśmy na etapie intensywnej komercjalizacji N-Parków, których otwarcie zaplanowane jest na przyszły rok oraz rozpoczynamy leasing najnowszych inwestycji na Pomorzu i Dolnym Śląsku, które mają powstać w ciągu najbliższych 2 lat. Projekty, które prezentujemy cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, którzy szukają możliwości realizacji swoich strategii rozwoju poza wielkimi centrami handlowymi – mówi dla Retailnet Dorota Beltrani, Dyrektor ds. Komercjalizacji w Napollo.

W bieżącym roku Napollo zaplanował otwarcie dwóch centrów o łącznej powierzchni najmu blisko 20 tys. mkw. W kwietniu uruchomiona została Galeria Piastova, w Gnieźnie, praktycznie w całości wynajęta, a w IV kwartale zaplanowane jest otwarcie największego w portfelu firmy a jednocześnie pierwszego w aglomeracji warszawskiej N-Parku, na granicy Starej Iwicznej i Piaseczna. Tu poziom komercjalizacji przekroczył 98%.

Napollo dostarcza nowoczesną powierzchnię handlową w obiektach typu convenience zlokalizowanych maksymalnie blisko miejsca zamieszkania potencjalnych klientów, w centrach miast do 100 tys. mieszkańców oraz osiedlach mieszkaniowych aglomeracji. Najnowsze projekty firmy mają od około 3 tys. do blisko 10 tys. mkw. GLA. Z kolei śródmiejskie galerie handlowe, m.in. Galeria Grodova w Grodzisku Mazowieckim oraz Galeria Piastova w Gnieźnie, oferują powyżej 5 tys. mkw. GLA.

N-Park, ul. Nowa, Stara Iwiczna / Piaseczno

Wśród najemców centrum, które uruchomione zostanie w tym roku, znalazły się znane i popularne marki sieciowe jak m.in.: RTV Euro AGD, Martes Sport, Smyk, Pepco, Jysk, Lux Med, Super-Pharm, Kakadu, Top Secret, Świat Książki, Pizza Hut oraz usługi. Powierzchnia najmu to ponad 8 tys. mkw., na dwóch poziomach, w trzech budynkach. Przed inwestycją powstał parking naziemny na ok. 250 samochodów. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Nowej – części drogi wojewódzkiej nr 721, z tranzytem ponad 18 tys. samochodów na dobę.

N-Park, ul. Maślicka, Wrocław

N-Park wprowadzi asortyment typu convenience w sąsiedztwie sklepu DIY. Na powierzchni najmu ok. 5,5 tys. mkw., w dwukondygnacyjnym centrum, zaplanowanych jest ok. 14 lokali. Obok operatora spożywczego przewidziano tu salon z elektroniką, drogerię, aptekę, salony odzieżowe, fitness, usługi oraz gastronomię. Dodatkowo obok parku otwarta zostanie stacja benzynowa Orlen. N-Park przy ul. Maślickiej powstaje w północnej części Wrocławia, w sąsiedztwie licznych osiedli. Do 10 minut drogi od projektu mieszka ponad 33 tys. osób. Otwarcie zaplanowano na rok 2019.

N-Park, ul. Trakt Brzeski, Warszawa

Również na 2019 rok zaplanowane jest otwarcie parku handlowego w dzielnicy Wesoła, obok restauracji fast food i stacji benzynowej. Powstanie on przy drodze krajowej nr 2 (Warszawa – Terespol); będzie też doskonale skomunikowany z pobliskim Sulejówkiem. Do 10 minut drogi od obiektu mieszka 45 tys. osób. W centrum zaplanowano market spożywczy, drogerię, sklepy odzieżowe, usługi, fitness i gastronomię.

Galeria Piastova, ul. Witkowska, Gniezno

Na ponad 8 tys. mkw. powierzchni najmu znajdują się sklepy z najważniejszych segmentów zakupów, od oferty spożywczej, poprzez modę rodzinną, elektronikę, produkty z kategorii zdrowie i uroda, sport, na usługach i gastronomii kończąc. Wśród najemców znalazły się m.in. marki: Intermarché, Martes Sport, KS Sport, Cosmedica, Hebe, Empik, CCC, KiK, Pepco oraz RTV Euro AGD. W galerii dostępne są również salonik prasowy, kantor, kwiaciarnia, a także restauracja i kawiarnia. Ze względu na swoją centralną lokalizację, tenant-mix oraz otoczenie, Galeria łączy funkcję codziennych, wygodnych zakupów po drodze z miejscem spotkań.

Galeria Grodova, ul. Sienkiewicza, Grodzisk Mazowiecki

Galeria otwarta pod koniec 2016 roku znajduje się w ścisłym centrum Grodziska Mazowieckiego, obok Centrum Kultury z kinem. Reprezentacyjne wejście prowadzi do dwupoziomowego centrum nakrytego szklanym świetlikiem. Całkowita powierzchnia galerii to ponad 9 tys. mkw., a powierzchnia najmu 5,2 tys. mkw. Znalazły się tu m.in.: Stokrotka, Cosmedica, Rossmann, Smyk, RTV Euro AGD, Martes Sport, TXM, Empik, Diverse, Quiosque, Medicine Everyday Therapy, 50 style. W centrum działają również punkty usługowe i gastronomiczne.

Galeria Renova, ul. Rembielińska, Warszawa

To kameralne centrum handlowo-usługowe położone w sercu Targówka, w otoczeniu wielkich osiedli mieszkaniowych. Na 13 tys. mkw. powierzchni najmu znalazły się m.in.: Stokrotka, Cosmedica, Rossmann, Empik, C&A, Top Secret, Greenpoint, Coccodrillo, CCC, KiK, TXM, Pepco, Szachownica, RTV Euro AGD, Zdrofit, Egurrola Dance Studio oraz edukacyjny plac zabaw Klockownia. Klienci Galerii Renova mogą również skorzystać z oferty banków, Poczty Polskiej, salonu fryzjersko-kosmetycznego Lok & Roll, saloniku prasowego Kolporter, biura podróży i oferty gastronomicznej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl