W Szczecinie powstanie nowa galeria handlowa

Ruszyła realizacja nowej inwestycji handlowej w Szczecinie – Rondo Hakena Park. Nowy obiekt będzie miał ponad 10 tys. mkw. i 25 sklepów. Otwarcie zapanowano na trzeci kwartał 2019 roku.

Przy zbiegu ulic Południowej i Krygiera w Szczecinie powstanie nowy obiekt handlowy. Na powierzchni ok. 4 ha powstanie nowoczesny park handlowy o powierzchni ok. 10,5 tys. mkw. GLA, w którym znajdzie się około 25 sklepów. Do dyspozycji klientów będzie 450 miejsc parkingowych.

Trwa komercjalizacja

Inwestorem obiektu jest spółka celowa DNHS Park Sp. z o.o. Sp.k. stworzona przez dwie szczecińskie firmy: DNHS Poland Sp. z o.o. i Complex-Bud Sp. z o.o. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym wybudowana zostanie stacja paliw, w drugim – ruszy budowa parku handlowego. Inwestor uzyskał już warunki zabudowy. Obecnie trwa wyłanianie generalnego wykonawcy.

Równoległe do prowadzanych działań administracyjnych, DNHS Park komercjalizuje projekt we własnym zakresie. – Koncepcja zakłada zgromadzenie w obiekcie branż zaspokajających podstawowe potrzeby konsumpcyjne mieszkańców w zakresie handlu i usług – informuje inwestor. Pozyskani zostali już pierwsi najemcy obiektu.

Rondo Hakena Park, DNHS Park
Wizualizacja Rondo Hakena Park

Wysoki catchment area Rondo Hakena Park

Szczecin ma ponad 407 tys. mieszkańców i jest siódmym największym miastem w Polsce. Miasto charakteryzuje się relatywnie niskim nasyceniem powierzchnią centrów handlowych na 1 tys. mieszkańców, co wskazuje na możliwy potencjał dla nowych inwestycji.

– Catchment rozumiany jako 15-minutowa czasowa strefa dojazdu samochodem zamieszkana jest przez ponad 200 tys. mieszkańców, z czego 82 tys. znajduje się w zasięgu do 10 minut jazdy. Planowane zagospodarowanie otoczenia to wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa, część planowanych inwestycji jest już zrealizowana bądź jest w trakcie realizacji. Otoczenie Ronda Hakena już dziś ma charakter handlowy – w pobliżu ronda znajdują się: Auchan, Decathlon oraz salony samochodowe. Projektowany Park Handlowy Rondo Hakena ma szansę skutecznie uzupełniać ofertę pobliskich obiektów wykorzystując doskonałą lokalizację oraz bogata ofertę handlową – wyjaśnia inwestor.

Teren, na którym powstanie Rondo Hakena Park
Teren, na którym powstanie Rondo Hakena Park

Nieruchomość na której budowany będzie park handlowy położona jest w pobliżu południowej granicy Szczecina, na skrzyżowaniu ul. Krygiera z ul. Południową. Wspomniane ulice pełnią ważną rolę w układzie komunikacyjnym miasta stanowiąc istotne arterie o kierunku N-S (ul. Południowa) oraz W-E (ul. Krygiera). Jak podkreśla inwestor, lokalizacja ma szansę na dodatkowy potencjał klientów z Niemiec, ponieważ przebiegająca w pobliżu ul. Południowa będąca częścią drogi krajowej nr 13, stanowi najszybsze połączenie pomiędzy granicą a centralnymi obszarami Szczecina. Dzięki korzystnej lokalizacji w układzie drogowym Aglomeracji Szczecińskiej, czasowa strefa dojazdu planowanego obiektu pokrywa południe Szczecina, sięgając obszarów centralnych miasta. Strefa rozciąga się w kierunku południowym na obszar gminy Kołbaskowo sięgając granicy polsko-niemieckiej.

Rondo Hakena Park pierwszych klientów przywita w trzecim kwartale 2019 roku. Za projekt obiektu odpowiada pracownia projektowa TU-ES ze Szczecina.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn