Dyrektor Skende Shopping wskazuje jak przyciągnąć klientów do galerii

Skende Shopping to niezwykłe miejsce na mapie Lublina, integrujące lokalną społeczność, która poszukuje pomysłów na angażujące i wartościowe współdziałanie – pisze Jacek Garbaczewski, Dyrektor Centrum Skende Shopping.

Ikea Centres była wystawcą Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Poland Magazine i portalu retailnet.pl.

Miasto inspiracji – tak brzmi slogan Lublina, stolicy wschodniej części naszego kraju. Od niedawna w tym bogatym w tradycje wielokulturowości miejscu zadomowiła się szwedzka IKEA, która postanowiła otworzyć centrum handlowe Skende Shopping, bezpośrednio połączone ze sklepem IKEA. Filozofia marki zasadza się na tworzeniu obiektów, w których można nie tylko zrobić zakupy, ale też spędzić czas wolny z rodziną i znajomymi, czy zainspirować się pomysłami na wspólne zajęcia.

Konsumentom coraz częściej zależy na rozwoju w różnych dziedzinach, w związku z tym poszukują możliwości brania udziału różnorodnych spotkaniach i warsztatach. Z kolei centra handlowe stają się punktami skupiającymi życie lokalnych społeczności – przyjaznymi, bezpiecznymi, oferującymi mnóstwo ciekawych opcji, otwartymi na różnorodność ludzkich potrzeb. Skende Shopping w Lublinie takie właśnie jest: łatwo dostępne, położone po sąsiedzku, gościnne, pełne ciepła, zachęcające do zakupów, ale przede wszystkim do wspólnego przebywania.

IKEA po sąsiedzku

Przed otwarciem sklepu IKEA, a także centrum handlowego Skende Shopping w Lublinie, mieszkańcy miasta mieli okazję poznać bliżej, czym jest szwedzka gościnność. W samym sercu miasta IKEA stworzyła miejsce o nazwie „IKEA po sąsiedzku” – unikalną przestrzeń, która zachęcała do wspólnego spędzania czasu i poznawania marki. To dostępne dla każdego miejsce z domową atmosferą składało się z kilku pomieszczeń, w których można było spotkać się z przyjaciółmi, zatrzymać na drobną przekąskę i filiżankę kawy, czy zwyczajnie odpocząć przy lekturze książki w zielonym zaciszu. Dla najmłodszych przygotowany został kącik zabaw. Wśród wydarzeń organizowanych w „IKEA po Sąsiedzku” znalazły się spotkania ze specjalnymi gośćmi, pokazy skandynawskich filmów, turnieje gier planszowych, pokazy kulinarne, czy różnorodne warsztaty.

Miejsce to z założenia było tymczasowe, więc kiedy IKEA oraz centrum handlowe Skende Shopping otworzyły swoje podwoje pod koniec 2017 roku, oczywistym stało się, że „IKEA po sąsiedzku” przeniesie się do samego sklepu IKEA i Skende Shopping. Znacznie większa przestrzeń stworzyła zdecydowanie więcej możliwości budowania więzi, relacji, wchodzenia w kontakt z innymi, czy wreszcie współdzielenia się doświadczeniami. W ramach projektu „Po sąsiedzku” powstały miejsca odpowiadające na zapotrzebowanie różnorodnych grup użytkowników, w tym m.in. strefa babska, strefa męska, warsztatownia, plac zabaw i sąsiedzki skwer. Każda z nich oferuje nieco inne możliwości wzajemnego inspirowania się i wspólnego spędzania czasu.

Skende Shopping integruje lokalną społeczność

Przytulna strefa babska to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółką, koleżanką czy mamą. Organizowane są tam inspirujące warsztaty ze stylistkami czy makijażystkami, a także modowymi i lajfstajlowymi blogerkami i vlogerkami z Lublina, które chętnie doradzą w zakresie wyglądu i ubioru czy wychowania dzieci. W strefie męskiej oczekujący na swe partnerki i rodziny panowie mogą odpocząć, przeglądając dostępne na miejscu czasopisma motoryzacyjne, oglądając ulubione kanały telewizyjne, czy rozgrywając partyjkę piłkarzyków. W warsztatowni z kolei każdy może spróbować swoich sił we własnoręcznym skręcaniu mebli lub poznać zasady upcyklingu. Wykonane przedmioty można zabrać do domu, gwarantując satysfakcję związaną z utworzeniem czegoś nowego – to strefa dla ludzi kreatywnych, którym zależy na aktywnym spędzeniu czasu w gronie podobnych pasjonatów. Plac zabaw, gdzie dzieci znajdą huśtawki, zjeżdżalnie czy ślizgawki oraz skwer oferujący siłownię na świeżym powietrzu, skatepark oraz jedyny w mieście pumptrack, to miejsca otwarte, gdzie każdy może według własnego uznania doświadczać bliskich kontaktów z innymi, i czerpać z nich to, co najbardziej wartościowe.

Skende Shopping to niecodzienna architektura w stylu skandynawskim z dominacją jasnych kolorów, naturalnych materiałów, dużą ilością światła dziennego i szerokimi pasażami. Tworzy przyjazną przestrzeń, która zachęca do odpoczynku, relaksu i spotkań. To niezwykłe miejsce na mapie Lublina, integrujące lokalną społeczność, która poszukuje pomysłów na angażujące i wartościowe współdziałanie. Konsekwentnie poszerzana oferta handlowa Skende Shopping w połączeniu ze specjalnymi strefami aktywności kierowanymi do konkretnych grup odbiorców gwarantują realizację podstawowej filozofii IKEA: miejsca spotkań. Warto się zainspirować.

Autorem tekstu jest Jacek Garbaczewski, Dyrektor Centrum Skende Shopping.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top