Nowa strefa food court w Atrium Promenada. Wkrótce otwarcie

Nowoczesne bistro utrzymane w stylu retro – tak będzie wyglądała strefa food courtu, dobudowana przestrzeń w jednym z flagowych obiektów Grupy Atrium. W nowej strefie Atrium Promenada w Warszawie znajdzie się kilkanaście popularnych konceptów restauracyjnych z uzupełniającym się menu, a w nim dania z różnych stron świata.

Już 17 października Atrium Promenada wzbogaci się o nową strefę food courtu. Nawiązująca do popularnego w Europie konceptu food hall nowa strefa restauracyjna Republika Smaku zapewni gościom warszawskiego centrum kuszącą aromatami, grą świateł, przyjemnymi wnętrzami i gwarem rozmów przestrzeń, gdzie można będzie wspólnie cieszyć się nowymi smakami podczas posiłków z rodziną lub przyjaciółmi.

Zlokalizowana na poziomie +1 w pobliżu kina nowa strefa, dzięki zastosowaniu naturalnych barw i wysokiej jakości materiałów, będzie zachęcać do przyjemnego spotkania przy stole. Wyposażona w dopasowane do wygody również najmłodszych klientów meble, pozwoli komfortowo spędzać czas rodzinom z dziećmi, dla których przygotowano też mini placyk zabaw i interaktywne atrakcje z Alejki Ciekawostek.

Republika Smaku integralną częścią nowego Atrium Promenada

Polacy są coraz bardziej otwarci na nowe smaki, chętnie eksperymentują w kuchni i próbują nowych, nieznanych im dotąd dań. Ma to ogromne przełożenie na koncepcję nowoczesnych centrów handlowych, od których klienci oczekują nie tylko szerokiej oferty modowej, stref rozrywki, ale również różnorodnej oferty gastronomicznej. Coraz większe znaczenie ma też atmosfera miejsc, w których konsumenci chcą spędzać czas – odwiedzający szukają unikalnych wrażeń i interesujących wnętrz, w których miło spędzą czas podczas wspólnych rodzinnych spotkań. Unikatowo zaprojektowana i zaaranżowana Republika Smaku to integralna część nowego Atrium Promenada, zwracająca uwagę oryginalnym designem i niezobowiązującą atmosferą, która dopełnia wachlarz doświadczeń odwiedzających Atrium Promenada gości.

Wśród nowych marek gastronomicznych w Republice Smaku pojawi się pierwszy po prawej stronie Wisły lokal należący do sieci restauracji szybkiej obsługi Salad Story z dużą ofertą świeżych sałatek, sezonowych zup, ciepłych wrapów i sycących hot boxów. W Atrium Promenada zostaną otwarte również Bon Apetito – specjalizująca się głównie w kuchni polskiej sieć restauracji, oferująca przygotowane tylko ze świeżych produktów potrawy oraz Thai Wok – gastronomiczny koncept oparty na świeżych, oryginalnych i zdrowych produktach.

Tortilla to propozycja restauracji Berlin Döner Kebap, która wkrótce będzie również dostępna w Atrium Promenada. W menu znajdą się potrawy przygotowywane ze 100 proc. wołowiny oraz z kurczaka bez GMO i antybiotyków, a dla najmłodszych – Kinder Menu. W Republice Smaku będzie miało również miejsce otwarcie restauracji North Fish.

W nowej ofercie kulinarnej Atrium Promenada nie zabraknie też popularnych konceptów sieciowych takich, jak znana z kultowych frytek i kurczaków McNuggets restauracja McDonald’s, sieć Burger King oraz popularna sieć typu fast casual – Pizza Hut. W Republice Smaku pojawi się koncept Pizza Hut Express. Dopełnieniem oferty food court będzie propozycja największej na świecie sieci kawiarni Starbucks.

Atrium European Real Estate Limited

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfolio Grupy znajduje się 46 centrów i nieruchomości handlowych zlokalizowanych w sześciu krajach, o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej ok. 1,1 mln mkw. W 2017 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 198,7 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 517 400 mkw. Rok 2017 spółka zamknęła z przychodem z najmu brutto na poziomie 100,345 mln euro. W Polsce zlokalizowanych jest dziewięć kluczowych obiektów Atrium. Należą do nich: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Felicity w Lublinie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Koszalin, Atrium Copernicus w Toruniu i CH Focus w Bydgoszczy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.