Nowe centrum handlowe typu convenience we Wrocławiu

Womak Gamma rozpoczyna projektowanie nowego obiektu na wrocławskich Swojczycach – Swoja Olimpia. To niewielkie centrum handlowe codziennych zakupów ma stanowić przede wszystkim przyjazną przestrzeń do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i możliwość zaspokojenia najpilniejszych potrzeb zakupowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w IVQ 2020 roku.

Swoja Olimpia powstanie na działce o powierzchni ok. 2 ha zlokalizowanej przy ul. Swojczyckiej we Wrocławiu. Na terenie 8 tys. mkw. powierzchni handlowej zlokalizowanych zostanie ok. 30 lokali i aż 200 miejsc parkingowych tak, by ruch w centrum nie ingerował w istniejące już parkingi na osiedlach mieszkaniowych. – W komercjalizacji zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, by oferta najemców spełniała najpilniejsze potrzeby mieszkańców. Znajdziemy tutaj część rekreacyjno-sportową, gastronomię, mnogość usług oraz oczywiście market spożywczy – wyjaśnia dla Retailnet.pl Sebastian Moskal, Członek Zarządu Womak Holding.

Specjalne miejsce na mapie Wrocławia

Jak podkreśla inwestor, punktem wyjścia dla projektu Swoja Olimpia była grupa docelowa. – Nasi klienci wybrali na swój dom Swojczyce – zielone osiedle Wrocławia nad wodą, z dala od miejskiego zgiełku. Przeprowadzone badania marketingowe scharakteryzowały tę grupę jako nowoczesną, ambitną i wymagającą i takie standardy towarzyszyły nam przy projektowaniu. Wiedzieliśmy, że nowe centrum handlowe musi być wygodne, nietuzinkowe, stworzone z myślą o ekologii i lokalne – tłumaczy Sebastian Moskal.

Nowy projekt Womak Gamma – Swoja Olimpia

Wyjątkowa architektura

Wyjątkowość to jedna z 5 podstawowych wartości firmy Womak. Jej odzwierciedleniem jest ciekawa architektura. Niska zabudowa, nawiązująca charakterem do najpopularniejszego we Wrocławiu osiedla mieszkaniowego Olimpia Port, przy którym zlokalizowany jest obiekt, pokryta została trójwymiarową ramową elewacją. Tym samym projekt nabiera swojskiego, ciepłego klimatu. Tutaj korzenie ma również nazwa centrum – Swoja Olimpia.

– Zwróciliśmy szczególną uwagę na stworzenie części wspólnych, w których mieszkańcy będą mogli się zrelaksować i poczuć się w tym miejscu, jak w swojej własnej przestrzeni. W tym celu powstanie wygodny, zielony dziedziniec zagospodarowany przez ogródki planowanych tam kawiarni z drzewami dającymi cień w upalne dni. Dostosowujemy również obiekt do nowych aranżacji lokalnych terenów zielonych – mówi Sebastian Moskal.

Orientacja na ekologię

Womak oprze realizację projektu na lokalnych dostawcach i kontrahentach w trosce o ekologiczne rozwiązania. Duże przeszklenia, umożliwiające jak najdłuższe korzystania ze światła dziennego pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Wprowadzone zostaną także udogodnienia dla ekologicznego transportu w postaci stacji naprawy rowerów, czy wydzielonych miejsc do parkowania pojazdów elektrycznych w formie car sharingu. Centrum zostanie również zlokalizowane przy przystanku miejskiej komunikacji publicznej, co umożliwi łatwy dojazd dla wszystkich.

Architekturę projektuje Biuro Projektowe PAG Pracownia Architektury Głowacki znana z takich projektów jak budynek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zakończenie projektu planowane jest na 2020 r.

Nowy projekt Womak Gamma – Swoja Olimpia

Womak Holding

Womak Holding jest grupą kapitałową istniejącą na polskim rynku już od blisko 15 lat, w której skład wchodzą spółki Womak Alfa, Womak Omega, Womak Gamma i Womak Lambda. Spółka jest właścicielem i zarządcą obiektów komercyjnych w całej Polsce, m.in. w Rzeszowie, Olsztynie, Poznaniu i Gdańsku, jednak głównym polem działalności, pozostaje Wrocław. Szeroki portfel nieruchomości zapewnia bogatą ofertę najmu, ze względu na zróżnicowanie obiektów – od 2 do 24 tysięcy mkw. Grupa specjalizuje się w realizacji procesów budowy, komercjalizacji i zarządzaniu obiektami handlowymi.

Womak był wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Poland Magazine i portalu Retailnet.pl.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.