Rusza budowa Dekady w Nysie

W tym miesiącu rozpoczynają się prace przy budowie śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie. Dekada SA, inwestor i deweloper, uzyskał pozwolenie na budowę i planuje otwarcie obiektu jesienią 2020 roku. Ostateczną koncepcję obiektu i projekt budowlany przygotowała pracownia architektoniczna JSK Architekci z Warszawy.

Obiekt został podzielony na wiele brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym z zastosowaniem szkła i naturalnej zieleni. Dominować będą kolory nawiązujące do historycznego, ceglanego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które w większości zostanie zachowane i wkomponowane w elewację budynku. Dodatkowo, od strony ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową.

Dekada startuje z nową inwestycją w Nysie

– Nysa to miasto o bogatej historii. Projektując centrum handlowe Dekada założyliśmy, że ma to być obiekt w symbiozie z miastem, będący integralnym elementem śródmiejskiej tkanki. Jednocześnie ta inwestycja ma dobrze służyć mieszkańcom Nysy, ożywić śródmieście oraz przyczynić się do rozwoju społecznego i gospodarczego – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Galeria Dekada Nysa posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni ok. 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. GLA), na których zlokalizowanych zostanie około 70 sklepów, restauracja i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem. Dla zmotoryzowanych klientów powstanie podziemny parking na 400 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema.

Oferta handlowa Dekady Nysa

– Zależało nam na tym, aby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, które wybraliśmy na nową galerię handlową. Centrum Dekada będzie największym tego typu obiektem w mieście, zlokalizowanym w ścisłym centrum Nysy, w bliskim sąsiedztwie licznych generatorów ruchu: dworca kolejowego i autobusowego, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, Nyskiego Domu Kultury oraz historycznego Rynku. Klienci znajdą pod jednym dachem najważniejsze marki, tworzące kompletną ofertę nie tylko modową i gastronomiczną, ale również rozrywkową – podsumowuje Aleksander Walczak.

Oferta Dekady Nysa dostosowana będzie do potrzeb rynku i tym samym atrakcyjna dla konsumentów. Obecnie trwa zaawansowana komercjalizacja obiektu. Powierzchnie wynajęte i ostatecznie zarezerwowane stanowią ponad 72 proc. Umowy najmu podpisało już wiele marek modowych, drogeryjnych, salony multimedialne i ze sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, sklepy sportowe, kawiarnie i wiele punktów usługowych. Rolę agenta odpowiadającego za komercjalizację centrum Dekada pełni firma BOIG Property Consulting.

Dekada Nysa
Dekada Nysa
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.