Leroy Merlin planuje nową nietypową inwestycję na Śląsku

W Katowicach powstanie drugi sklep budowlano-dekoracyjny pod szyldem Leroy Merlin. Będzie to już dziesiąty market sieci na mapie województwa śląskiego, który dołączy do ponad sześćdziesięciu sklepów Leroy Merlin w Polsce. Nowy sklep będzie łączyć w sobie funkcję marketu i atrakcyjnego miejsca spotkań.

Nowy sklep Leroy Merlin zlokalizowany będzie w historycznym miejscu przy ul. Baildona – XV. wiecznej kuźni i tartaku, słynących z produkcji materiałów budowalnych. Z początkiem XIX wieku John Baildon, szkocki inżynier uważany za prekursora współczesnego hutnictwa żelaza, przekształcił to miejsce w hutę, która wpisała się w świadomość mieszkańców Katowic, jako Huta Baildon.

10 tys. mkw. powierzchni sklepu Leroy Merlin w Gdańsku

W sklepie Leroy Merlin Baildon, o powierzchni całkowitej 10 tysięcy mkw., znajdować się będzie trzynaście działów handlowych, z ponad 35 tysięcy produktów. Głównym wyróżnikiem sklepu będzie inspiracyjna strefa aranżacji łazienkowych i kuchennych, w której projektanci Leroy Merlin będą udzielali porad klientom. Oprócz usług projektowych, w ofercie sklepu znajdą się również usługi montażowe zakupionych produktów, a także możliwość ich dostosowania do indywidualnych potrzeb. Będzie to możliwe dzięki punktom z usługami stolarskimi, krawieckimi oraz możliwość skorzystania z punktu mieszania farb. Niezależnie od gabarytów zakupionych towarów Leroy Merlin oferować będzie również usługę dostawy. Do dyspozycji klientów, market oddaje przestronny parking z 580 miejscami postojowymi, a także restaurację oddającą atmosferę historycznej Huty Baildon.

Nie tylko zakupy. Leroy Merlin stworzy nowy format sklepu

– Szeroka oferta usługowa nowego sklepu Leroy Merlin Baildon to wyjście naprzeciw oczekiwań mieszkańców. Oprócz możliwości dokonania zakupów w naszym sklepie będą oni mogli skorzystać z restauracyjnej strefy spotkań oddającej charakter tego kultowego miejsca. Dążymy do tego, aby nasz sklep, podobnie jak wcześniej Huta Babilon, na trwałe zakorzenił się w świadomości mieszkańców. Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł realizować swoje pasje oraz marzenia związane z domem i ogrodem, a także miło spędzić czas w towarzystwie swoich bliskich – komentuje Mirosław Janota, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Baildon w Katowicach.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 roku otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie jest obecna w 38 miastach w Polsce. Leroy Merlin Polska to 60. sklepów wielkopowierzchniowych, 1 punkt sprzedaży, sklep internetowy www.leroymerlin.pl, portal do zlecania usług remontowo-budowlanych www.oferia.pl, portal inspiracyjno-wnętrzarski www.domzpomyslem.pl, dwa profile na FB „Kocham ogród!” i „Dom z pomysłem” oraz centrala, która na co dzień wspiera działania sklepów. W Leroy Merlin Polska pracuje ponad 10 tys. pracowników. Sklepy sieci odwiedza ponad 30 mln klientów rocznie. Z aplikacji mobilnej Leroy Merlin miesięcznie korzysta 3,5 mln użytkowników.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl