Bogusz Kruszyński będzie pełnił obowiązki prezesa TXM

Marcin Gregorowicz w październiku zrezygnował z funkcji prezesa zarządu TXM S.A. W związku z tym Rada Nadzorcza TXM postanowiła powierzyć pełnienie obowiązków prezesa spółki dotychczasowemu Członkowi Rady Nadzorczej Boguszowi Kruszyńskiemu.

– Będę pełnił powierzoną przez Radę Nadzorczą funkcję do momentu wyboru nowego prezesa. Od lat czynnie uczestniczę w nadzorowaniu działalności TXM, dlatego był to dla nas naturalny wybór – mówi Bogusz Kruszyński, p.o. Prezesa Zarządu TXM S.A.

– Jednocześnie chciałbym podkreślić, że strategia działania spółki pozostanie niezmieniona, a plan naprawczy, który wypracował Zarząd, będzie kontynuowany. Ja, jak i pozostali Członkowie Zarządu jesteśmy zmotywowani, by systematycznie poprawiać osiągane wyniki finansowe. Wierzymy, że nasze działania przywrócą trwałą rentowność biznesu TXM – dodaje.

W poniedziałek, z przyczyn osobistych, rezygnację ze stanowiska złożył Marcin Gregorowicz, który pełnił funkcję prezesa TXM od września 2017 r.

Bogusz Kruszyński – ukończył Uniwersytet Łódzki na wydziale Ekonomii i Zarządzania. W 2000 roku uzyskał certyfikat Executive MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego współpracującego z Uniwersytetem Maryland. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując od 1994 roku w HSBC Securities Polska S.A. jako makler papierów wartościowych, a następnie kierownik Wydziału Ofert Publicznych. Następnie od 1998 r. pracował w Banku Przemysłowym jako zastępca dyrektora Departamentu Rynków Finansowych oraz dyrektor Oddziału Centrum Korporacyjnego. W latach 2001-2003 był dyrektorem finansowym w BP REAL Nieruchomości. Z Redan S.A. jest związany od 2003 roku. Początkowo pełnił funkcję dyrektora finansowego, aby od 2005 r. objąć stanowisko Wiceprezesa Zarządu, a z początkiem 2011 roku Prezesa Zarządu. Od czerwca 2012 znów pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, a od czerwca 2016 r. ponownie objął funkcję Prezesa Zarządu Redan S.A.

TXM rozwija sieć sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji

Sieć TXM na koniec września składała się z 388 sklepów własnych o łącznej powierzchni 104,0 tys. mkw. i była o 0,8 proc. niższa niż na koniec września 2017 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji oraz e-sklep www.txm.pl.

Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl