Trei Real Estate podpisał nowe umowy inwestycyjne po Shopping Center Forum 2018

Po najważniejszym spotkaniu uczestników rynku centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Trei Real Estate Poland podpisała dwa akty notarialne. Umowy dotyczą zakupu kolejnych działek pod budowę Vendo Parków. Powstaną one w Pułtusku i podwarszawskiej Zielonce. W ciągu najbliższych lat firma zamierza rozszerzyć swoje portfolio w Polsce do pięćdziesięciu parków handlowych.

Trei Real Estate był wystawcą Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference, organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Poland Magazine i portalu Retailnet.pl.

Nowe inwestycje są częścią planowanej przez spółkę ekspansji na polskim rynku. Wszystkie obiekty należące do Trei Real Estate Poland zostały zaprezentowane podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum. Spółka jest właścicielem 9 parków handlowych w Polsce funkcjonujących pod wspólną marką Vendo Park. Obecnie inwestor pracuje nad kolejnymi dziesięcioma projektami, które wybuduje w mniejszych miastach, m.in. w Płocku, Władysławowie, Łasku czy Solcu Kujawskim. Trei Real Estate Poland w ciągu najbliższych lat zamierza rozszerzyć swoje portfolio do pięćdziesięciu parków handlowych Vendo Park.

Vendo Parki cieszą się zainteresowaniem najemców

– Podczas tegorocznych targów zauważaliśmy duże zainteresowanie ze strony najemców obiektami Vendo Park. Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje dotyczące umów najmu lokali w naszych parkach handlowych. To potwierdza sukces przyjętej przez nas strategii ekspansji na rynkach europejskich. Skupiamy się na rozwijaniu sieci Vendo Parków w mniejszych miejscowościach liczących ponad 15 tysięcy mieszkańców. Uważamy, że oferta handlowa w tych miastach jest nadal niedoszacowana – mówi Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

W Polsce spółka inwestuje głównie w nowoczesne parki handlowe, które buduje i gromadzi w swoim portfelu. Vendo Parki to parterowe parki handlowo – usługowe wyposażone w parkingi, zlokalizowane w miejscach, w które można w łatwy sposób dojechać. Często są określane jako obiekty typu convenience, ponieważ projektowane są w taki sposób, by zapewnić ich klientom maksymalną wygodę użytkowania. Trei posiada Vendo Parki również w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Wizualizacja planowanego Vendo Parku w Ostrołęce
Wizualizacja planowanego Vendo Parku w Ostrołęce

Trei Real Estate: portfel wart 1 mld euro

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA.

Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 500 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchnią komercyjną, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Firma aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl