Dwie znane marki zostają na dłużej w Gemini Park Tarnów

Dotychczasowi najemcy Gemini Park Tarnów, którym kończą się pierwotne umowy najmu, coraz częściej decydują się na ich przedłużenie.  Dwie kolejne marki właśnie zasiliły to grono.

Tylko od początku 2017 roku już 10 najemców Gemini Park Tarnów zdecydowało się na przedłużenie swoich umów najmu, a tym samym dalszą działalność w największym w Tarnowie centrum handlowym. W gronie tym znajdują się także 2 marki, które w ostatnich tygodniach zdecydowały się na taki krok.

Niemiecka sieć perfumerii Douglas, a także polska marka odzieżowa Monnari właśnie podjęły decyzję o dalszym rozwoju w tarnowskiej galerii. Obie marki pozostaną w swoich dotychczasowych lokalach, zajmując odpowiednio 263 mkw. Oraz 242 mkw. powierzchni handlowej. Dołączą one tym samym do takich marek jak m.in. Deichmann, Ochnik, Big Star, Levi’s/Mustang,  J.Fryderyk, Grycan i Hebe, które zasilą ofertę Gemini Park przez kolejne lata. Jednocześnie, jak podkreślają przedstawiciele obiektu, w toku są już kolejne rozmowy z najemcami, których umowy dobiegają końca.

– Efekty rozmów zapowiadają się obiecująco.  Nasi najemcy widzą ogrom pracy, jaki wykonano w budowaniu pozycji galerii. Doceniają fakt, że w krótkim czasie staliśmy się liderem w swoim regionie i przyciągamy coraz więcej klientów, także poza Tarnowa. Wielu najemców dostrzega w tym biznesową okazje na rozwój – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów.

Najemcy zadowoleni z obecności w Gemini Park Tarnów

Przekonywujące są także inne argumenty.  – Gemini Park to galeria, w której najemcy zarabiają. Od kilku lat notujemy stale rosnące obroty i to we wszystkich segmentach naszej oferty. Tylko I półrocze 2018 zamknęliśmy z 5,5- procentowym wzrostem, w porównaniu z podobnym okresem przed rokiem. Skutecznie opieramy się także wpływowi zakazu handlu w niedzielę. Rosną u nas również obroty przypadające na 1 mkw. Dziś wynoszą 850 złotych – dodaje.

Nie bez znaczenia dla decyzji inwestorów jest także zmieniający się profil klienta Gemini Park. – Z jednej strony nasi klienci młodnieją. Z drugiej stają się coraz zamożniejsi i chętnie wydają nadwyżkę gotówki w galerii. Zmieniają się także oczekiwania wobec galerii. Dziś mamy do czynienia z klientem aspiracyjnym, który chce w Tarnowie robić zakupy bez kompleksów, mając dostęp do podobnej oferty jak w np. w dużych galeriach w Krakowie – mówi.

To, zdaniem Nowaka, tworzy najemcom spore pole do rozwoju w obiekcie. – W Gemini Park można dziś znaleźć wszystkie elementy, które decydują o rynkowym sukcesie najemcy na lokalnym rynku. Po pierwsze jest wyraźna potrzeba rynku i aspiracyjny klient. Po drugie jest nowoczesna przestrzeń galerii, w której można się rozwijać. Po trzecie jest perspektywa, bo tarnowski rynek to rynek perspektywiczny, który w najbliższych latach będzie zaskakiwał – mówi Zbigniew Nowak.

Gemini Park Tarnów to największe centrum handlowe w Tarnowie i regionie. Na ponad 42,5 tys. mkw. znajduje się ponad 120 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. W ofercie znaleźć można dobrze znane  krajowe i zagraniczne marki, w tym m.in. pełne portfolio marek LPP, C&A, Calzedonia, Intimissimi, Ochnik, Martes Sport, New Balance, Sizeer, Apart, Swiss, Wittchen, KFC, Home&You, Jysk, Castorama, Media Markt, a także Tesco. Aktywnie w galerii działają także lokalni przedsiębiorcy rozwijający tutaj swoje biznesy. Galeria jest doskonale zlokalizowana i skomunikowana. Dla zmotoryzowanych galeria przygotowała ponad 1100 miejsc parkingowych. Centrum handlowe zaangażowane jest także we wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Przykładem jest współpraca z Stowarzyszeniem „Siemacha” i aktywna pomoc ośrodkowi opiekuńczemu dla dzieci.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl