Świat Prasy ma już 250 sklepów

Sieć saloników prasowych Świat Prasy 26 października otwiera swój 250 sklep w Polsce. Nowy punkt znajduje się w Galerii Coronovia w Koronowie (województwo kujawsko-pomorskie), której najemcami poza Światem Prasy są: POLOmarket, Rossmann, KiK, Media Expert oraz cukiernia Pychatka.

Świat Prasy jest jednym z największych operatorów salonów prasowych w kraju. Sieć zarządza 250 sklepami i współpracuje z największymi operatorami spożywczymi na rynku: Kaufland, Biedronka, POLOmarket, Stokrotka, Mila, Tesco, Intermarche, Netto. Świat Prasy obecny jest również w galeriach handlowych, biurowcach i hotelach.

35-40 saloników prasowych rocznie

W październiku Świat Prasy otworzył również swoje placówki w Biłgoraju (Galeria Biłgorajska), Świętochłowicach (Biedronka), Gorzowie Wielkopolskim (Stokrotka) oraz w Poraju (Pepco i Biedronka). Do końca roku Świat Prasy zamierza uruchomić jeszcze 7 sklepów. Tym samym w 2018 roku sieć osiągnie przychód netto ponad 200 mln zł.

Świat Prasy jest jednym z liderów branży prasowej w Polsce. Dzięki dobrym wynikom finansowym sieć utrzymuje stałe, dynamiczne tempo rozwoju jako jedyny operator prasowy na rynku. W poprzednich latach Świat Prasy dokonał kilku przejęć lokalnych sieci prasowych i nie wyklucza dalszych akwizycji. Sieć chce się rozwijać także organicznie w tempie 35-40 sklepów rocznie.

Świat Prasy działa na terenie całego kraju. Posiada swoje sklepy nie tylko w galeriach handlowych, retail parkach, marketach spożywczych, czy węzłach komunikacyjnych, ale również w hotelach (np. Hilton) i biurowcach.

Sieć Świat Prasy powstała w 2007 roku.  W ofercie saloników znajduje się szeroki asortyment prasy, artykułów tytoniowych, doładowań telefonicznych, książek, słodyczy, zabawek i artykułów impulsowych. Saloniki wyposażone są także w kolektury Lotto, terminale obsługujące karty płatnicze oraz usługę opłacania rachunków. Właścicielem sieci saloników prasowych jest Świat Prasy sp. z o.o. s.k.a., która otwiera nowe punkty w lokalizacjach o powierzchni od 25 do 50 mkw., charakteryzujących się dużym przepływem osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl