Sieć Maxi Zoo otworzyła swój pierwszy sklep w Tarnowie

Gemini Park Tarnów poszerza i rozwija swoją ofertę. W największym centrum handlowym w Tarnowie otworzył się właśnie pierwszy w mieście sklep zoologiczny Maxi Zoo. Działająca już w 12 krajach Europy sieć należąca do niemieckiej grupy Fressnapf postanowiła zainwestować w lokal mający 500 mkw.

W jego ofercie znaleźć można produkty m.in. dla psów, kotów, gryzoni, ptaków i ryb akwariowych. Ale Maxi Zoo jest nie tylko najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w Polsce, jest także rodzajem łącznika między ludźmi i zwierzętami. To pierwszy taki koncept biznesowy w Polsce, oparty na wartościach i zasadach, u których podstaw jest przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu, i to jest to, co nas łączy”.

– Robimy wszystko, by każdy z naszych sklepów był dla właścicieli zwierząt miejscem, w którym zawsze uzyskają specjalistyczną poradę na tematy dotyczące doboru diety, dbania o zdrowie i odpowiedniej pielęgnacji pupila bez względu na jego gatunek. Podobnie jest w Tarnowie. Chcemy każdego dnia inspirować miłośników zwierząt nowymi pomysłami – mówi Bartłomiej Łętocha, Dyrektor Sprzedaży w Maxi Zoo Polska.

Nowy najemca nie bez powodu wybrał na swój kolejny sklep galerię Gemini Park. – Tarnów wpisuje się w strategię rozwoju Maxi Zoo Polska. W planach mamy tylko jeden sklep naszej sieci w tym mieście, ulokowany w najatrakcyjniejszej galerii w regionie – Gemini Park Tarnów. Lokalizacja ta spełnia nasze główne kryteria. Centrum handlowe położone jest w otoczeniu dużych osiedli, jest dobrze eksponowane i skomunikowane, zapewnia także bezpośredni dostęp do parkingu – wyjaśnia  Grzegorz Kaprzyk, Head of Expansion & Technical Department w Maxi Zoo Polska.

Zyskuje segment „hobby”

Nowym otwarciem galeria poszerza swoją propozycję z segmentu multimedia/hobby/rozrywka. Dziś na tę cześć oferty składa się już 8 najemców. W galerii działa już niewielki sklep zoologiczny  Daisy z asortymentem dla właścicieli psów i kotów. Wybraną ofertę zoologiczną w Gemini Park można znaleźć także w supermarkecie Tesco. Poradniki dotyczące wychowania zwierząt można kupić natomiast m.in. w Empiku i księgarni Mole Mole.

– Maxi Zoo zapełnia lukę w naszej ofercie, wprowadzając pod dach centrum handlowego bogatą i bardzo szeroką ofertę produktów dla zwierząt wielu znanych, światowych marek, a także marek własnych. Jednocześnie dzięki sklepowi nasi klienci będą mieli dostęp do fachowych porad dotyczących hodowli, diety czy zdrowia swojego pupila – mówi Justyna Kozioł z działu najmu Gemini.

Odpowiedź na oczekiwania klientów

Jak podkreślają przedstawiciele galerii, otwarcie nowego sklepu to odpowiedź na oczekiwania, jakie wobec oferty mieli klienci. – 2 lata temu zapytaliśmy klientów, jaki sklep dla hobbystów chętnie widzieliby w galerii. Najczęściej wskazywany był sklep zoologicznych. To oferta, które nam brakowało, a która dziś zaspokoi oczekiwania naszych klientów – dodaje przedstawicielka działu najmu.

Nie bez znaczenia dla obecności sklepu był panujący na rynku trend. Galerie handlowe coraz większy nacisk kładą na ofertę z segmentu „hobby”. – Klienci oczekują dziś od galerii pełnej i urozmaiconej oferty, w której obok np. sklepów z ubraniami, biżuterią, kosmetykami czy wyposażeniem wnętrz, znaleźć można ofertę np. dla osób interesujących się hodowlą zwierząt, motoryzacją, wędkarstwem czy militariami – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów.

I dodaje: – Ostatnie lata przynoszą wzrost procentowego udziału tego typu oferty w galeriach, a także znaczącą ekspansję sklepów i sieci hobbystycznych. Gemini Park podążając za trendami konsumenckimi, otwarte jest na rozwój swojej oferty także w tym kierunku. Taki ruch pozwala nam na dopełnienie asortymentu, a także na umocnienie pozycji na lokalnym rynku – dodaje.

Obecnie na terenie Polski działa 26 sklepów Maxi Zoo. W każdym ze sklepów Maxi Zoo można znaleźć w ofercie ponad 6 tys. produktów znanych i cenionych firm w niskich cenach oraz dostępne tylko w sklepach Maxi Zoo produkty marek własnych (karmy i akcesoria).

O Gemini Park Tarnów

Gemini Park Tarnów to największe centrum handlowe w Tarnowie i regionie. Na ponad 42,5 tys. mkw. znajduje się ponad 120 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. W ofercie znaleźć można dobrze znane  krajowe i zagraniczne marki, w tym m.in. pełne portfolio marek LPP, C&A, Calzedonia, Intimissimi, Ochnik, Martes Sport, New Balance, Sizeer, Apart, Swiss, Wittchen, KFC, Home&You, Jysk, Castorama, Media Markt, a także Tesco. Aktywnie w galerii działają także lokalni przedsiębiorcy rozwijający tutaj swoje biznesy. Galeria jest doskonale zlokalizowana i skomunikowana. Dla zmotoryzowanych galeria przygotowała ponad 1,1 tys. miejsc parkingowych. Centrum handlowe zaangażowane jest także we wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Przykładem jest współpraca z Stowarzyszeniem „Siemacha” i aktywna pomoc ośrodkowi opiekuńczemu dla dzieci.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl