Amerykańska sieć klubów fitness wchodzi do Polski

Orangetheory Fitness, amerykańska sieć klubów fitness, posiadająca ponad 1 tys. lokalizacji na całym świece i niemal 1 mln członków, w grudniu 2018 r. zadebiutuje z pierwszym klubem w Polsce. Sieć oferująca autorską metodę indywidualnego treningu w grupie, otworzy studio w Warszawie na Mokotowie. Z siłowni będzie mogło skorzystać pierwszych 250 osób.

– W fitnessie grupowym nie chodzi o to, by wycisnąć jak najwięcej, o porównywanie się do innych. Nie ma też treningu uniwersalnego dla wszystkich. To kompletnie zaprzecza podstawowej idei treningu – mówi Ellen Letham, założycielka Orangetheory Fitness.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet powierzchnia nowego studia wyniesie 322 mkw., z czego 165 mkw. zajmie sala do ćwiczeń dla 24 osób. Orangetheory Fitness oferuje nieznany dotąd rodzaj treningu – indywidualnie, ale grupowo. Maksymalne wyniki, indywidualne podejście, zdrowa rywalizacja i nowe technologie – to połączenie sprawia, że Orangetheory Fitness uwielbiane jest przez ponad milion osób w dwudziestu jeden krajach. Orangetheory Fitness to system treningowy zarówno dla tych, którzy szukają sportowych nowości, jak i tych, którzy oczekują szybkich i satysfakcjonujących efektów aktywności fizycznej.

Orangetheory Fitness: otwieramy nowy rozdział w historii polskiego rynku fitness

– Otwieramy nowy rozdział w historii polskiego rynku fitness. 24 minuty w studio OTF dają rezultaty standardowego, godzinnego treningu na siłowni – mówi Radosław Jarmuła, właściciel
Orangetheory Fitness Polska. – OTF jest niezwykle popularny za Oceanem i w Europie Zachodniej, zarówno pośród osób trenujących dla własnej satysfakcji, jak i zawodowych sportowców. Jesteśmy przekonani, że „pomarańczowy trening” podbije serca najbardziej wymagających, poszukujących nowości i szybkich efektów klientów – dodaje.

Pierwsze 250 osób będzie mogło rozpocząć „pomarańczowe” treningi w studio Orangetheory Fitness na warszawskim Mokotowie już w grudniu 2018. Ograniczona liczba karnetów jest wymuszona przez autorski model OTF, którego założeniem jest indywidualny trening w niewielkich grupach.

Sekretem OTF jest intensywny trening interwałowy w grupie, prowadzony pod nadzorem trenera. To, co go wyróżnia, to personalizacja wysiłku do indywidualnych możliwości każdego organizmu, dzięki technologii monitorowania serca. Celem jest wzmocnienie mięśni oraz stymulacja metabolizmu na poziomie pozwalającym spalać tkankę tłuszczową jeszcze przez 36 godzin po treningu. Swoje wyniki będzie można śledzić w dedykowanej aplikacji mobilnej.

Według amerykańskiego magazynu Forbes, Orangetheory Fitness to jedna z najszybciej rozwijających się firm w całych Stanach Zjednoczonych, którą warto śledzić. OTF obecny jest między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, a już niedługo jej pierwsza lokalizacja w Polsce otworzy się dla gości trenujących w Warszawie.

O Orangetheory Fitness

Orangetheory Fitness to międzynarodowa sieć klubów fitness wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która oferuje jedyny w swoim rodzaju indywidualny trening w grupie. Sekretem OTF są 5-strefowe treningi interwałowe, które wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm po-wysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu, które pozwala spalać więcej kalorii niż tradycyjne ćwiczenia – nawet do 36 h po treningu. Dzięki monitorowaniu serca, trening dopasowany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, tak aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki. Treningi prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, maszyny do wiosłowania, trening TRX zawieszenie i wolne ciężary.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl