Trei Real Estate otwiera dziś drugi Vendo Park w Łodzi

Trei Real Estate GmbH rozbudowuje swój polski portfel inwestycyjny w obszarze handlu detalicznego. Zajmująca się nieruchomościami spółka, należąca do niemieckiej grupy Tengelmann, Trei Real Estate 26 października br. otwiera w Łodzi swój dziesiąty w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park. To kolejna inwestycja w tym mieście. Podobny obiekt od roku działa na Widzewie, przy ulicy Przybyszewskiego.

Obok sklepu Rossmann, jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie, w Vendo Parku przy ulicy Poli Gojawiczyńskiej swoje punkty handlowe otworzyły również firmy oferujące odzież, tekstylia czy artykuły gospodarstwa domowego. Wśród najemców znalazły się takie marki jak: KiK (tekstylia), Pepco i Action (artykuły przemysłowe, dekoracje, wyposażenie domu i wnętrza, odzież). W obiekcie działa również Piekarenka.

Trei Real Estate rozpoczął budowę Vendo Parku przy ulicy Gojawiczyńskiej w Łodzi w marcu br. Projekt został zrealizowany na działce o powierzchni 8,8 tys. mkw. Powierzchnia najmu to ok. 2,9 tys. mkw. Dla klientów dostępny jest parking na 120 pojazdów.

Trei Real Estate właścicielem 19 parków handlowych

Trei Real Estate planuje, buduje i zarządza pod marką Vendo Park obiektami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji. Spółka ma w swoim portfelu 19 parków handlowych w Europie. W Polsce pierwszy park handlowy Vendo Park został otwarty w 2013 roku w Nysie. Dziś centra te zlokalizowane są w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej i Chodzieży.

Inwestycje powstają w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców – w miejscach, gdzie rynek obiektów handlowych nie jest jeszcze nasycony. Vendo Parki uzupełniają rynek handlowy w Polsce zapewniając okolicznym mieszkańcom wygodne i szybkie zakupy blisko domu. – Widzimy duży potencjał dla projektów handlowych Vendo Park w Polsce, dlatego też wciąż poszukujemy nowych terenów pod nieruchomości. Jest wiele lokalizacji, gdzie rynek handlowy nie jest jeszcze nasycony i właśnie w takich miejscach powstają nasze kolejne inwestycje. Mamy ambitne plany dynamicznego rozwoju portfolio Vedno Parków, które konsekwentnie realizujemy – mówi Jacek Wesołowski, Prezes Trei Real Estate Poland.

Oprócz realizacji przedsięwzięć związanych z parkami handlowymi, spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których zlokalizowane są sklepy spożywcze sieci Biedronka.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.