Cracovia Outlet – miejsce z potencjałem dla najemców

Kraków to wciąż duży potencjał dla inwestorów. Podaż nowoczesnej powierzchni handlowej w aglomeracji krakowskiej pozostaje nadal na umiarkowanym poziomie. To tutaj krakowski deweloper KG Group realizuje swój najnowszy projekt – centrum Cracovia Outlet, powstające w ramach kompleksu typu mixed-use.

Wybrana lokalizacja to wyjątkowa okazja dla dewelopera, który dostrzega jej potencjał handlowy. Dodatkowo ważny fakt stanowi to, że jest to jedna z ostatnich wielkopowierzchniowych działek w Krakowie. Znajomość lokalnych uwarunkowań skłoniła KG Group do realizacji – najnowszej w portfolio inwestycji – budowy kompleksu handlowego, na terenie którego powstanie centrum Cracovia Outlet.

650 tys. osób w zasięgu centrum Cracovia Outlet

– Lokalizacja należy do kluczowych atutów tej inwestycji. Zgodnie z wynikami badań GFK Group z 2016 r. w strefie do 45 minut dojazdu mieszka tu ok. 1,1 mln ludzi, a w najbliższej okolicy, czyli do 20 minut dojazdu, żyje ok. 650 tys. osób, przyszłych klientów centrum Cracovia Outlet – mówi Katarzyna Szabelska, Associate Director z firmy BOIG, która odpowiada za komercjalizację obiektu.

– Realizowane i planowane w mieście inwestycje drogowe wpłyną dodatkowo na rozszerzenie stref dojazdu do 10 i do 20 minut poprzez zwiększenie dostępności lokalizacji dla mieszkańców dalszych części miasta, zwłaszcza Nowej Huty. Co ważne, Cracovia Outlet, która powstaje na obszarze tworzonego przez KG Group kompleksu handlowego o powierzchni ok. 60 tys. mkw., będzie wykorzystywać efekt synergii z 2 parkami handlowymi i wielkopowierzchniowym sklepem meblowym. To stwarza dobre możliwości dla kupujących, bo będą oni mogli w komfortowy sposób korzystać ze wszystkich jego stref – podkreśla Katarzyna Szabelska.

Cracovia Outlet to centrum outlet położone na terenie kompleksu handlowego typu mixed-use powstające w centralnej części Krakowa. Bardzo dobre połączenie z autostradą A4 i drogą ekspresową S7 sprawia, że zakupy będą mogły tu robić także osoby spoza aglomeracji krakowskiej. Architektura obiektu pozostaje w zgodzie z dynamicznie rozwijającymi się w okolicy inwestycjami mieszkaniowymi. Oprócz pokaźnej powierzchni oraz imponującej oferty atutem centrum Cracovia Outlet jest sąsiedztwo innych centrów handlowych i targowo-kongresowych. Na klientów czekać będzie około 2 tys. miejsc parkingowych. Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z całym kompleksem handlowym, w ramach którego zaplanowano 2 parki handlowe oraz wielkopowierzchniowy sklep meblowy zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

BOIG i KG Group

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny, a także w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Złocień (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Zaufanie, którym cieszy się na tym rynku, poparte jest wieloletnią współpracą z takimi firmami, jak Capital Park, Fashion House, Dekada Realty, Gemini Holdings, obiekty handlowe Focus Mall i Focus Park czy Ptak Outlet. BOIG jest także doświadczonym dostawcą usług związanych z wynajmem powierzchni handlowej w centrach typu outlet.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.