Briju po raz trzeci w Dekadzie

Polska firma jubilerska zdecydowała się na wynajem 90 mkw. powierzchni w centrum Dekada w Mińsku Mazowieckim. Obiekt handlowy typu strip mall jest zintegrowany z częścią komunikacyjną.

– Projekty takie jak Dekada Mińsk Mazowiecki, zintegrowane z częścią komunikacyjną cieszą się dużą popularnością wśród najemców. Obecność dworca w naturalny sposób generuje napływ klientów, dodatkowo nasze projekty są najlepszymi lokalizacjami handlowymi w mieście. Cieszymy się, że na wynajem powierzchni zdecydowała się firma Briju z którą współpracujemy już po raz trzeci – komentuje Wojciech Nowakowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Komercjalizacji Dekada SA.

Briju powstało niemal 100 lat temu – w 1920 roku. To marka łącząca historię z teraźniejszością. Ręcznie produkowana biżuteria firmy charakteryzuje się precyzją wykonania, oryginalnym wzornictwem i autorskimi detalami.  W 2018 Briju zostało wyróżnione tytułem najlepszego salonu jubilerskiego w rankingu Pibja i Onetu.

Otwarcie Dekady Mińsk Mazowiecki planowane jest na 2020 rok

Dekada w Mińsku Mazowieckim to inwestycja realizowana przez grupę Dekada SA we współpracy z PKP SA oraz ich spółką zależną, Xcity Investment. Centrum handlowe o powierzchni 4,3 tys. mkw. położone będzie w sercu 40-tysięcznego miasta, przy ulicach 1-go Maja i Kościuszki, jednej z głównych ulic handlowych oraz przy głównej krajowej linii kolejowej E20. Mińska Dekada będzie budynkiem typu strip mall. W ramach inwestycji powstaną nowe dworce: kolejowy i autobusowy, które łącznie obsłużą rocznie około 2 mln pasażerów. Otwarcie Dekady Mińsk Mazowiecki planowane jest na 2020 rok.

Tenant mix obiektu uzupełnią rozpoznawalne marki tj: Deichmann, RTV Euro AGD, Pepco, CCC, czy Hebe. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 230 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni odpowiada BOIG Property Consulting.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. W październiku tego roku rozpoczęte zostały prace przy budowie śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie, której otwarcie planowane jest jesienią 2020 roku. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.