HubStyle: z internetu do sprzedaży w sklepach stacjonarnych

HubStyle, właściciel popularnych marek odzieżowych Sugarfree i Cardio Bunny, których produkty były dotychczas dystrybuowane w sklepie internetowym, zapowiada rozwój sieci franczyzowej. Spółka pilotażowo uruchomiła pierwszy sklep we Wrocławiu, a do końca przyszłego roku planuje uruchomić 20 placówek. Sieć stacjonarna stanowić będzie dodatkowy kanał dystrybucji.

Notowana na GPW Grupa spółka HubStyle.SA jest właścicielem marki kobiecej odzieży Sugarfree oraz ubrań sportowych dla kobiet Cardio Bunny. Do tej pory marki Sugarfree i Cardio Bunny były dostępne przede wszystkim w sklepie internetowym. Spółka prowadziła również dwa showroomy – w Warszawie i Poznaniu oraz współpracowała z OTCF, właścicielem marki 4F, w zakresie dystrybucji marki Cardio Bunny w sklepach 4Faces.

Plan: 20 sklepów Sugarfree & Cardio Bunny do końca 2019

– Rozwój stacjonarnych sklepów to krok milowy naszej działalności, możliwy m.in. dzięki pozyskaniu nowego inwestora, który wspiera nas finansowo i posiada bogaty know-how w zakresie zarządzania modelem franczyzowym. Widzimy zapotrzebowanie naszych klientek na placówki stacjonarne, w których można obejrzeć i przymierzyć produkty. Nasze doświadczenia w obszarze tradycyjnych placówek pokazały, że jest to równie rentowna działalność co e-commerce, a lokal pozytywnie wpływa na liczbę i wartość zamówień w danym regionie. Chcemy być bliżej naszych klientek, dlatego placówki stacjonarne nie tylko będą prowadziły tradycyjny handel, ale będą też wsparciem dla realizacji zamówień e-commerce – zapowiada Wojciech Czernecki, CEO HubStyle.

Strategia rozwoju w obszarze sklepów stacjonarnych opiera się na placówkach franczyzowych. Do końca 2019 r. HubStyle planuje uruchomić 20 punktów Sugarfree & Cardio Bunny. Rozwój sieci stacjonarnej współpracującej z kanałem e-commerce ma na celu również wzmocnienie wizerunku marki oraz dotarcie do nowych klientów.

– Sklepy stacjonarne to kierunek, w którym chcemy się w najbliższym czasie intensywnie rozwijać. Dzięki wyższej sprzedaży w pierwszej cenie oraz mniejszej ilości zwrotów, generujących wysokie koszty logistyki, w kanale retail możemy osiągać wysokie marże. Zdecydowaliśmy się na rozwój formatu franczyzowego, ze względu na dynamiczne tempo rozwoju sieci oraz optymalny poziom niezbędnego zaangażowania finansowego – dodaje Wiktor Dymecki, CFO HubStyle.

HubStyle: 7 mln zł na inwestycje w rozwój sieci

22 października 2018 r. został otwarty pierwszy sklep Sugarfree w formacie franczyzowym. Docelowo rozwijany koncept będzie dotyczył zarówno marki Sugarfree, jak i Cardio Bunny. Celem Spółki jest otwieranie placówek franczyzowych w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. – Model franczyzy opieramy na strategii win-win pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Naszym celem jest dobra i dochodowa współpraca dla obu stron, ponieważ sukces naszych partnerów będzie oznaczać również nasz sukces – wyjaśnia Wojciech Czernecki.

W 2018 r. HubStyle pozyskał środki finansowe w wysokości około 7 mln zł. Pochodziły one z dwóch emisji akcji oraz sprzedaży spółki Sales Intelligence. Ostatnią emisję, o wartości 3 mln zł i cenie emisyjnej 0,50 zł, spółka zakończyła 26 października 2018 r., dzięki czemu ma zapewnione finansowanie na rozwój działalności. W tym roku Grupa spłaciła wszystkie wyemitowane obligacje (o wartości prawie 900 tys. zł) i aktualnie nie posiada żadnych obligacji.

O HubStyle

Grupa HubStyle to nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwo, którego działalność skoncentrowana jest wokół eleganckiej, casualowej i sportowej mody damskiej. Grupa koncentruje się na efektywnym prowadzeniu sprzedaży online i rozwija tradycyjny kanał sprzedaży.

Sugarfree to marka oferująca modne sukienki, które są projektowane i szyte w Polsce. Kolekcja marki obejmuje zarówno sukienki na specjalne okazje jak i na co dzień. Celem marki jest dostarczenie klientkom najmodniejszych fasonów i wzorów danego sezonu, dlatego spółka szybko reaguje na zmieniające się trendy i często aktualizuje ofertę. Jednocześnie kładąc duży nacisk na najwyższą jakość produktów i profesjonalną obsługę klienta.

Marka Cardio Bunny została stworzona dla młodych kobiet które aktywnie spędzają wolny czas. Marka wychodzi naprzeciw modzie bycia fit oraz zdrowemu trybowi życia, oferując swoim klientkom sportowe ubrania, które są modne również poza siłownią. Przewagą Cardio Bunny nad innymi markami jest oferta kobiecych i modnych fasonów.

Salon Sugarfree&CardioBunny
Salon Sugarfree&CardioBunny
Salon Sugarfree&CardioBunny
Salon Sugarfree&CardioBunny
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl