7 lat Dekady Sieradz

Największe centrum handlowe w regionie – Dekada Sieradz – dokładnie 5 listopada świętuje swoje siódme urodziny. Podczas wszystkich lat działalności obiekt odwiedziło ponad 9,8 milionów klientów, a obroty wzrastały o kilkanaście procent rok do roku.

W 2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie Dekady w Sieradzu. Już wtedy obiekt handlowy cieszył się dużą popularnością – na otwarciu pojawiło się 20 tys. klientów. Z upływem czasu właściciel galerii widzi potrzebę i stawia na jej dalszy rozwój, w planach ma m.in. rozbudowę obiektu.

Plany rozbudowy Dekady Sieradz

– Jednym z największych atutów sieradzkiej galerii jest doskonałe usytuowanie – w centrum miasta, w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych oraz nieopodal dworca autobusowego. Kluczem do sukcesu obiektu handlowego jest dopasowanie oferty do potrzeb rynku lokalnego – wśród najemców znajduje się około 25 znanych polskich i międzynarodowych marek. Galeria wpisała się już w mapę handlową miasta, posiadamy stałą bazę klientów z Sieradza i okolic, a większość najemców jest z nami od początku istnienia obiektu. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą równie owocne – już teraz pracujemy nad poszerzeniem oferty handlowej, a o rezultatach będziemy mogli poinformować niebawem – komentuje Jacek Przybyłek, dyrektor galerii Dekada Sieradz

Rozbudowana funkcja handlowa to nie jedyne, co ma do zaoferowania Dekada Sieradz. Zarządca stawia na rozwiązania przyjazne środowisku takie jak ładowarka elektromobilna Greenway Infrastructure Poland, umiejętnie łączy też sztukę i biznes poprzez projekt 10 Figur Dekady, który został zrealizowany wraz z prof. Adamem Myjakiem, a ponadto współpracuje z organizacjami pozarządowymi.

– Funkcja zarządcy obiektu nie sprowadza się jedynie do administrowania obiektem. W swoich działaniach dbamy o społeczną odpowiedzialność biznesu – zarówno o popularyzację ekologicznego stylu życia, jak i o wsparcie organizacji pomocowych. To ważne, aby mieć oczy szeroko otwarte i być wrażliwym na to, co nas otacza. Nawiązując do tego postanowiliśmy również udostępnić naszą galerię twórcom sztuki oraz reklamować wydarzenia kulturalne w naszym mieście. Zarówno handel jak i kultura są motorem napędowym dla każdej miejscowości – podkreśla Jacek Przybyłek

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. W październiku tego roku rozpoczęte zostały prace przy budowie śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie, której otwarcie planowane jest jesienią 2020 roku. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.