31 mln zł przychodów TXM w październiku

TXM Textilmarket, polska sieć dyskontów odzieżowych, pomimo spadku przychodów ze sprzedaży o 13 proc. r/r, wypracowała wolumen marży handlowej na niezmienionym poziomie. Wyższe obroty w 2017 roku były wynikiem intensywnych działań wyprzedażowych, które nie były prowadzone w roku bieżącym.

– Poza istotną zmianą w polityce cenowej w tym roku pogoda nam ponownie – tak samo jak całej branży – nie pomagała w uzyskaniu lepszych poziomów sprzedaży. Jesteśmy natomiast zadowoleni z osiąganych marż, które stopniowo zbliżają się do docelowego poziomu – mówi Bogusz Kruszyński, p.o. Prezesa Zarządu TXM. – Na niższe poziomy sprzedaży wpłynął także spadek powierzchni naszej sieci, który wyniósł 2 proc. w ujęciu rocznym – dodaje.

Pozyskane w sierpniu środki, które niemal w całości wzmocniły kapitał obrotowy, częściowo zostały przeznaczone na nowy, atrakcyjny asortyment. Zarząd Spółki wierzy, że oferta trafi w gusta klientów sieci.

TXM poprawia dostępność asortymentu

– Poprawiliśmy dostępność asortymentu oferowanego w sklepach stacjonarnych oraz e-commerce. Jednocześnie systematycznie zwiększamy udział towarów z importu w naszym miksie produktowym. Wierzymy, że nasze starania przyczynią się do poprawy wyników w listopadzie i grudniu – komentuje Agnieszka Smarzyńska, Wiceprezes Zarządu TXM.

Sieć TXM na koniec października składała się z 387 sklepów własnych o łącznej powierzchni 103,6 tys. mkw. i była o 2 proc. niższa niż na koniec października 2017 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji oraz e-sklep www.txm.pl

TXM S.A. jest właścicielem 387 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl