Action wzmacnia obecność w Polsce. Planuje nowe sklepy i stawia na logistykę

Action zadebiutował na polskim rynku rok temu. W tym okresie zdążył uruchomić 17 sklepów. Już 22 listopada sieć otworzy swój 18. sklep w Polsce – tym razem w Rybniku. Do końca 2018 roku ma ich być przynajmniej 20. Firma rozpoczęła również budowę centrum dystrybucyjnego w naszym kraju. Ma ruszyć w przyszłym roku.

Ponad rok po wejściu na polski rynek, dynamicznie rosnąca międzynarodowa sieć dyskontów nieżywnościowych Action, prowadzi w Polsce już 17 sklepów. W międzyczasie rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce. Centrum dystrybucyjne w miejscowości Osła, w gminie Gromadka, to kolejny kamień milowy w ekspansji Action.

Action stawia na konsekwentny rozwój w Polsce

Od października 2017 roku Action oferuje klientom w Polsce asortyment ponad 6 tys. produktów w 14 kategoriach. W ciągu roku Action otworzyło w sumie 17 sklepów w Polsce, a do końca tego roku planuje otwarcie 10 kolejnych. Firma zatrudnia w Polsce już ponad 250 osób. – Cieszymy się, że koncept Action został pozytywnie przyjęty w Polsce, jak w pozostałych krajach europejskich, w których działamy. Każdego tygodnia tysiące klientów odwiedza nasze sklepy w Polsce i widzimy, że ta liczba stale rośnie – wyjaśnia Sander van der Laan, CEO Action.

Najbliższe otwarcie planowane jest już jutro, 22 listopada. – Do dziś, z sukcesem otworzyliśmy w Polsce już kilkanaście sklepów. Z tego względu, z pełnym przekonaniem patrzymy na nasz dalszy rozwój w całym kraju. Decydując się na Rybnik, wybraliśmy świetną lokalizację, zapewniającą wygodne zakupy i łatwy dostęp dla naszych klientów – dodaje Monique Groeneveld, General Manager Action w Polsce.

Sklep Action w Rybniku zatrudniać będzie ok. 15 osób, będzie około 1000 mkw. powierzchni, a dla klientów będą dostępne miejsca parkingowe.

Action stawia na logistykę

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków. – Rozwój i otwieranie nowych sklepów oznacza również, że musimy odpowiednio wzmocnić naszą polską organizację i łańcuch dostaw. Dlatego otwieramy biuro krajowe w Katowicach i dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie centrum dystrybucyjnego w Polsce zapewniający nieustanny rozwój. W Osłej już rozpoczęły się prace budowlane. Miasto zapewnia strategicznie doskonałą lokalizację: jest centralnie położone, aby zaopatrywać nasze sklepy w Polsce i Niemczech. Ponadto oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczająco dużo miejsca, aby wspierać nasze ambicje dotyczące rozwoju – mówi Sander van der Laan.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys. mkw. Action będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy. Inwestycja w Osłej będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. Do współpracy przy tym projekcie został wybrany doświadczony na międzynarodowych rynkach partner biznesowy Action – firma Goldbeck. Start działalności obiektu planowany jest na 2019 rok.

Międzynarodowy sukces Action

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1200 sklepów w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia niemal 41 000 osób. W 2017 r. sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6.000 artykułów w sklepach Action jest częścią standardowego zakresu produktów. Cała reszta jest dynamiczna i szybko się zmienia, a każdego tygodnia Action wprowadza na półki swoich sklepów ponad 150 nowych artykułów.

Asortyment składa się z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel. Action oferuje wiele zarówno znanych marek, jak i marek własnych. Action może gwarantować swoim klientom tak niskie ceny ze względu na dużą skalę i efektywność zakupów, optymalną dystrybucję i racjonalną politykę kosztową w całej organizacji. Do końca 2018 roku, Action otworzy w Polsce 20 sklepów. Aktualnie, Action zatrudnia w Polsce około 250 osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl