Centrum Marszałkowska będzie sprzedane. Cena to 29,5 mln euro

Zlokalizowany w samym centrum Warszawy budynek biurowo-handlowy Centrum Marszałkowska może zostać sprzedany. Przedwstępna umowa sprzedaży opiewa na kwotę 29,5 mln euro, czyli prawie 127 mln złotych.

Jak poinformowała w komunikacie spółka BBI Development, która jest obecnie właścicielem 35 proc. udziałów w tym projekcie (reszta należy do Społem Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście), umowa przedwstępna sprzedaży Centrum Marszałkowska została już podpisana. Nabywcą ma zostać firma Liebrecht&wood. Kwota 29,5 mln euro uwzględnia również spłatę zadłużenia.

“Umowa sprzedaży (…) obejmuje sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności posadowionego na nim budynku Centrum Marszałkowska, wraz z wszystkimi przynależnościami budynku, oraz przeniesieniem praw i obowiązków z wszelkich umów najmu, a także wszelkich składników materialnych i niematerialnych związanych z budynkiem” – czytamy w komunikacie. Zgodnie z warunkami Umowy Przedwstępnej strony będą dążyć do tego, aby dokonać zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w lutym 2019 r., jednak nie później niż do końca maja 2019 r. 

Centrum Marszałkowska: obiekt typu mixed-use w centrum Warszawy

Centrum Marszałkowska to unikalna inwestycja zlokalizowana u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Projekt został realizowany wspólnie przez BBI Development oraz spółdzielnię „Społem” Śródmieście. Unikalny charakter położenia przedsięwzięcia u zbiegu przecięcia się dwóch linii metra czyni go niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie. W budynku znajduje się 13,1 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz  3,4 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Obiekt został oddany do użytku w czerwcu 2018 roku.

centrum-marszalkowska-handel
Centrum Marszałkowska

Grupa Liebrecht & wooD

Grupa Liebrecht & wooD od ponad 25 lat prowadzi działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce, Rumunii oraz Rosji, gdzie zrealizowała inwestycje biurowe, handlowe i magazynowe o łącznej powierzchni blisko pół miliona metrów kwadratowych.

W skład Grupy wchodzą: spółka Liebrecht & wooD realizująca projekty deweloperskie, firma WeCARE specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz FASHION HOUSE Group – zajmująca się realizacją i zarządzaniem centrami typu outlet na rynkach rozwijających się.

Portfel inwestycji zrealizowanych przez Grupę obejmuje biurowce, parki biurowe i budynki wielofunkcyjne w Warszawie (Kopernik Office Buildings, Jerozolimskie Business Park, Flanders Business Park, Batory Office Buildings, Plac Unii) oraz Bukareszcie (Victoria Park, West Park, Militari Shopping Centre), a także pięć centrów typu outlet w Polsce, Rumunii i Rosji, sygnowanych marką Fashion House Outlet Centre.

Obecnie firma realizuje komercyjną część Centrum Praskiego Koneser w Warszawie, Fashion House Outlet Centre w Sankt Petersburgu oraz przygotowuje się do realizacji projektu mieszkaniowego na przedmieściach Bukaresztu – Frumusani Residential Park i 65-hektarowy Cernica Retail Park.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top