Sky Tower rozpoczął realizację nowej strategii działania

Sky Tower  ma nowy plan na przyszłość. LC Corp – właściciel wrocławskiego obiektu – rozpoczął właśnie realizację nowej strategii działania. Sky Tower postawi na autorskie koncepty kulinarne, unikalne punkty usługowe oraz wyróżniającą rozrywkę.

W Sky Tower pojawią się również wyjątkowe wydarzenia organizowane we współpracy z miastem, lokalnymi artystami czy instytucjami kultury. W nadchodzącym czasie obiekt poddany zostanie także modernizacji wnętrza, aby umożliwić turystom jeszcze wygodniejsze korzystanie z popularnego punktu widokowego.

Nowa koncepcja tenant mix w Sky Tower

Wykorzystując synergię obiektu mieszkalnego, biurowca, centrum oferującego usługi i rozrywkę oraz wyjątkowej atrakcji turystycznej, kompleks Sky Tower na stałe wrósł w krajobraz Wrocławia, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Jako prestiżowe miejsce spotkań zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i dla biznesu, chce jednak ciągle się rozwijać, aby nie tylko dotrzymać kroku zmianom w branży, ale również samemu je inicjować. Chodzi też o dostarczenie odwiedzającym emocji i zapewnienie atrakcji na każdym etapie – od momentu wejścia do budynku aż do powrotu z wieży widokowej. Realizacją nowej strategii i założeń marketingowych zajmą się powołane przez LC Corp zespoły Działu Komercjalizacji i Działu Marketingu.

– Zależy nam, aby skomponowany przez nas tenant-mix odpowiadał oryginalnemu i wyjątkowemu miejscu, jakim jest Sky Tower. Stąd założenie, by w portfelu najemców skupić marki wyróżniające się nie tylko na tle innych obiektów we Wrocławiu, ale i w Polsce. Trwają już także zaawansowane rozmowy dotyczące uruchomienia Sky Kitchen, nietuzinkowej oferty gastronomicznej – mówi Agnieszka Solarz, Dyrektor Marketingu Obiektów Komercyjnych w LC Corp S.A.

Monika Woźniak, Manager ds. Komercjalizacji, LC Corp S.A. dodaje: – Jako że Sky Tower to także obiekt turystyczny, w najbliższym czasie planujemy również rozbudowę i uatrakcyjnienie naszego punktu widokowego, znajdującego się na 49 piętrze. To wyjątkowe miejsce odwiedzane jest przez ponad 300 tysięcy turystów rocznie, dlatego – aby podnieść komfort dostępu – uruchomiona zostanie druga winda. Zamierzamy także przenieść kasy biletowe na I piętro oraz przygotować atrakcje, które są już dostępne w innych tego typu miejscach na świecie.

W planach jest również wydłużenie godzin dostępności punktu widokowego oraz otwarcie tu Sky Baru, gdzie odwiedzający mogliby spędzić dłuższą chwilę i zrelaksować się, podziwiając panoramę Wrocławia i okolic.

Sky Tower – w planach rekomercjalizacja i remodeling

Sky Tower, jako obiekt funkcjonujący w samym sercu miasta, planuje również aktywnie wspierać działania lokalnych instytucji, promować wartościowe inicjatywy i wydarzenia społeczne oraz integrować mieszkańców Wrocławia. We współpracy z instytucjami kultury, władzami miasta oraz lokalnymi artystami organizowane tu będą niepowtarzalne wydarzenia, które przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Zmiany w Sky Tower to nie tylko plany, związane z rekomercjalizacją czy organizacją eventów. To również remodeling i przedłużanie umów z już obecnymi w obiekcie najemcami, którzy wpisują się w nową strategię działania, dopełniając nowoczesny tenant-mix. W ostatnim czasie amerykańska restauracja Road American Restaurant oraz Costa Coffe przedłużyły umowy najmu.

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30,5 tys. mkw., a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 tys. mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych – Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Relaks i aktywność zapewnia Fitness Academy, Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Warto wspomnieć również o pełnym wachlarzu punktów usługowych, dostępnych w Sky Tower: poczta, kantor wymiany walut, pralnia chemiczna, salon fryzjerski czy biuro podróży Kierowcy mają do dyspozycji 1 ,5 tys. miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 tys. mkw. Na 49. piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.