Lidl otwiera cztery sklepy w jeden dzień

Na 29 listopada br. sieć Lidl zaplanował otwarcie aż czterech sklepów w Polsce. Nowe placówki powstaną w Łodzi, Poznaniu, Żarach i Olsztynie.

Nowy sklep Lidl w Łodzi zostanie otwarty w Galerii Łódzkiej. Placówka będzie miała powierzchnię sprzedaży wynoszącą ponad 1,4 tys.mkw. W obiekcie zostało zatrudnionych ok. 25 osób. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 1,4 tys. miejsc parkingowych dostępnych w Galerii Łódzkiej. To już 17. sklep Lidl w Łodzi.

Natomiast w Poznaniu i Żarach ruszą wolnostojące sklepy Lidl, przy ul. Dymka 212 i ul. Katowickiej 30. Każdy sklepy udostępni powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1,3 tys. mkw. i zaoferuje klientom parking na ponad 120 miejsc. Tym samym w Poznaniu powstanie 22. sklep Lidl, a pierwszy w Żarach. Ostatnie otwarcie sieci Lidl tego dnia zaplanowano w Olsztynie przy ul. Kołobrzeskiej. Nowy sklep ma powierzchnię sprzedaży wynoszącą ponad 1 tys. mkw. i parking na 65 miejsc.

Ekologiczne rozwiązania

W placówkach LIdl wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED. Te rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej sklepów, uczynienie ich obiektami energooszczędnymi, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Sklep Lidl

W nowych sklepach klienci będą mogli znaleźć produkty marek własnych Lidl, m.in.: „Chrupiące z Pieca”, wędliny „Pikok”, świeże mięso „Rzeźnik”, produkty BIO czy świeże owoce i warzywa dostępne w ramach „Ryneczku Lidla”. Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.

– W myśl hasła „Więcej na radość z życia” produkty oferujemy w atrakcyjnych, niskich cenach, podkreślając tym samym, jak pełniej cieszyć się życiem każdego dnia dzięki oszczędności czasu oraz pieniędzy. Kupujący zawsze mogą znaleźć w sklepach Lidl różnorodne artykuły i promocje. Zapraszamy wszystkich klientów do korzystania z naszej oferty w nowo otwartych placówkach w Łodzi, Poznaniu, Żarach i Olsztynie – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager Lidl Polska.

Lidl ma 10,5 tys. sklepów w 30 krajach

Przypomnijmy, Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10,5 tys. sklepów tej marki, a w Polsce ponad 630.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.