Gmina wydała zezwolenie na budowę Parku Handlowego Rondo Hakena w Szczecinie

W połowie listopada 2018 roku gmina Szczecin wydała warunki zabudowy Parku Handlowego Rondo Hakena. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. mkw. ma zostać oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

Inwestor, firma DNHS PARK komercjalizuje obiekt we własnym zakresie. Koncepcja zakłada zgromadzenie w obiekcie branż zaspokajających podstawowe potrzeby konsumpcyjne mieszkańców w zakresie handlu i usług.

Rondo Hakena buduje tenant-mix

Przy zbiegu ulic Południowej i Krygiera w Szczecinie powstanie nowy obiekt handlowy. Na powierzchni ok. 4 ha powstanie nowoczesny park handlowy o powierzchni ok. 10,5 tys. mkw. GLA, w którym znajdzie się około 25 sklepów. Do dyspozycji klientów będzie 450 miejsc parkingowych. Wśród najemców są już m.in. Orlen, Biedronka, Rossmann, Komfort, Komfort Łazienki, Q&Q, Burger King oraz Martes Sport.

Wysoki catchment area Rondo Hakena Park

Szczecin ma ponad 407 tys. mieszkańców i jest siódmym największym miastem w Polsce. Miasto charakteryzuje się relatywnie niskim nasyceniem powierzchnią centrów handlowych na 1 tys. mieszkańców, co wskazuje na możliwy potencjał dla nowych inwestycji.

– Catchment rozumiany jako 15-minutowa czasowa strefa dojazdu samochodem zamieszkana jest przez ponad 200 tys. mieszkańców, z czego 82 tys. znajduje się w zasięgu do 10 minut jazdy. Planowane zagospodarowanie otoczenia to wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa, część planowanych inwestycji jest już zrealizowana bądź jest w trakcie realizacji. Otoczenie Ronda Hakena już dziś ma charakter handlowy – w pobliżu ronda znajdują się: Auchan, Decathlon oraz salony samochodowe. Projektowany Park Handlowy Rondo Hakena ma szansę skutecznie uzupełniać ofertę pobliskich obiektów wykorzystując doskonałą lokalizację oraz bogata ofertę handlową – wyjaśnia inwestor.

Rondo Hakena Park Handlowy, DNHS Park Sp. z o.o. Sp.k.
Rondo Hakena Park Handlowy, DNHS Park Sp. z o.o. Sp.k.

Nieruchomość na której budowany będzie park handlowy położona jest w pobliżu południowej granicy Szczecina, na skrzyżowaniu ul. Krygiera z ul. Południową. Wspomniane ulice pełnią ważną rolę w układzie komunikacyjnym miasta stanowiąc istotne arterie o kierunku N-S (ul. Południowa) oraz W-E (ul. Krygiera). Jak podkreśla inwestor, lokalizacja ma szansę na dodatkowy potencjał klientów z Niemiec, ponieważ przebiegająca w pobliżu ul. Południowa będąca częścią drogi krajowej nr 13, stanowi najszybsze połączenie pomiędzy granicą a centralnymi obszarami Szczecina. Dzięki korzystnej lokalizacji w układzie drogowym Aglomeracji Szczecińskiej, czasowa strefa dojazdu planowanego obiektu pokrywa południe Szczecina, sięgając obszarów centralnych miasta. Strefa rozciąga się w kierunku południowym na obszar gminy Kołbaskowo sięgając granicy polsko-niemieckiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl