Action otworzył w Polsce ponad 20 sklepów w ciągu roku

Międzynarodowy dyskont nieżywnościowy Action kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. 1 grudnia sieć otworzyła swój 20. sklep w Polsce  – tym razem w Świebodzinie.

Z kolei w Mikołajki, 6 grudnia, Action otworzy swój drugi sklep w Łodzi. Będzie się mieścił przy ul. Przybyszewskiego 176. Pierwszy sklep w tym mieście działa przy ul. Poli Gojawiczynskiej 28.

Ekspansja Action w Polsce

Ponad rok temu, Action otworzył swój pierwszy sklep w naszym kraju. Od tego czasu, klienci mogą korzystać z jego szerokiej oferty – ponad 6000 produktów w 14 kategoriach, od artykułów gospodarstwa domowego, poprzez dekoracje i zabawki, po produkty do majsterkowania, ogrodu czy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kolejny, 20. sklep Action został otwarty przy ul. Słowiańskiej 1 w Świebodzinie – tym samym, Action kontynuuje swój rozwój w zachodniej Polsce.

– Cieszymy się, że koncept Action został pozytywnie przyjęty w Polsce – tak jak w pozostałych sześciu krajach, w których działamy. Nasi klienci doceniają zaskakującą i stale zmieniającą się ofertę w możliwie najniższych cenach – tłumaczy Monique Groeneveld, General Manager Action w Polsce. – Do dziś, z sukcesem otworzyliśmy w Polsce już dwadzieścia sklepów. Z tego względu, z pełnym przekonaniem patrzymy na nasz dalszy rozwój w całym kraju. Decydując się na Świebodzin, wybraliśmy świetną lokalizację, zapewniającą wygodne zakupy i łatwy dostęp dla naszych klientów.

Sklep Action w Świebodzinie zatrudnia ok. 15 osób, ma około 1000 mkw. powierzchni, a dla klientów są dostępne miejsca parkingowe.

action-swieborzin-otwarcie1
Otwarcie sklepu Action w Świebodzinie

Action wzmacnia logistykę

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków. – Rozwój i otwieranie nowych sklepów oznacza również, że musimy odpowiednio wzmocnić naszą polską organizację i łańcuch dostaw. Dlatego otwieramy biuro krajowe w Katowicach i dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie centrum dystrybucyjnego w Polsce zapewniający nieustanny rozwój. W Osłej już rozpoczęły się prace budowlane. Miasto zapewnia strategicznie doskonałą lokalizację: jest centralnie położone, aby zaopatrywać nasze sklepy w Polsce i Niemczech. Ponadto oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczająco dużo miejsca, aby wspierać nasze ambicje dotyczące rozwoju – mówi Sander van der Laan, CEO Action.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys. mkw. Action będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy. Inwestycja w Osłej będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. Do współpracy przy tym projekcie został wybrany doświadczony na międzynarodowych rynkach partner biznesowy Action – firma Goldbeck. Start działalności obiektu planowany jest na 2019 rok.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1200 sklepów w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia niemal 41 000 osób. W 2017 r. sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6.000 artykułów w sklepach Action jest częścią standardowego zakresu produktów. Cała reszta jest dynamiczna i szybko się zmienia, a każdego tygodnia Action wprowadza na półki swoich sklepów ponad 150 nowych artykułów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl