Cracovia Outlet – sztandarowy projekt KG Group przyciąga najemców

Spółka KG Group – inwestor i deweloper centrów handlowych znany między innymi z oferty centrów Atut realizuje swój flagowy projekt, który powstaje w Krakowie – centrum outletowe Cracovia Outlet. Jak podkreśla inwestor – obiekt przyciągnie najemców nie tylko lokalizacją, ale także oryginalnym konceptem.

Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group
Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group

– Zdarza się, że centra handlowe adaptują starsze budynki do potrzeb handlu, jednak stwarza to ograniczenia, które zwykle ujawniają się w trakcie funkcjonowania obiektu. Dlatego w centrum Cracovia Outlet rozwijamy koncepcję od podstaw, według aktualnych standardów, na bazie rozwiązań dopasowanych do rynku, a nie odwrotnie. Chcemy, by proces realizacji zakupów był możliwie wolny od ograniczeń i skupiony na uzyskaniu najbardziej satysfakcjonującego efektu – mówi dla Retailnet Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Centrum Cracovia Outlet powstanie w ramach kompleksu handlowego typu mixed-use o powierzchni blisko 60 tys. mkw., znajdującego się na obszarze 15 ha. Na 21 tys. mkw. centrum outletu planowanych jest 120 sklepów znanych i pożądanych marek w stałych przecenach. W skład całego kompleksu typu mixed-use będą wchodzić również wielkopowierzchniowy sklep Agata Meble i 2 parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i jednym z największych w Krakowie klubem fitness. Dzięki temu w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii. Zgodnie z tą koncepcją centrum Cracovia Outlet będzie korzystać z efektu synergii, uzyskiwanego przez połączenie wielu  funkcji handlowych w jednym miejscu. Obecność szerokiej dodatkowej oferty pozaoutletowej wpłynie na wyższą częstotliwość odwiedzin w porównaniu do centrów outletowych, które nie dają takiej możliwości.

Centrum Cracovia Outlet jest koncepcyjnie i architektonicznie tworzone według aktualnych standardów, na bazie rozwiązań dopasowanych do rynku. Jego położenie na terenie kompleksu handlowego, przestrzenie zewnętrzne i wewnętrzne, oferta wynajmu powierzchni, a także teren własnej infrastruktury komunikacyjnej wewnątrz kompleksu handlowego są odzwierciedleniem współczesnych trendów.

Lokalizacja Cracovia Outlet
Lokalizacja Cracovia Outlet

Lokalizacja Cracovia Outlet

Lokalizacja centrum Cracovia Outlet to także mocna strona tej inwestycji. Centrum jest bardzo dobrze skomunikowane z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa, służące do przemieszczania się w różne części miasta. Obiekt znajduje się w centralnej części miasta, w strefie kojarzonej już z handlem. Otwarcie centrum Cracovia Outlet, wraz z dwoma parkami handlowymi i wielkopowierzchniowym sklepem Agata Meble, planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

– Do najemców, którzy zdecydowali się na wejście do centrum, przemawiają doskonała lokalizacja i to, że Cracovia Outlet będzie wykorzystywać efekt synergii z parkiem handlowym, na którego terenie powstanie. To stwarza idealne możliwości przyszłym klientom, którzy będą mogli w komfortowy sposób korzystać ze wszystkich stref kompleksu handlowego. Obecność dodatkowej oferty pozaoutletowej wpłynie na wyższą cykliczność odwiedzin i lepszą wydajność połączonych zakupów. Uzyskanie tego rodzaju synergii handlowej pozwoli dobrze wypełnić potrzeby mieszkańców Krakowa – podkreśla Krzysztof Gaczorek.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

O KG Group – inwestorze projektu

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i Krakowie przy ul. Grażyny, Sosnowcu, Łodzi i Jaworznie. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj Atut Ruczaj (otwarcie planowane na I kwartał 2019), Atut Złocień (w budowie), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.