Nowy projekt handlowy w Wałbrzychu. Ruszył pierwszy etap budowy

W Wałbrzychu ruszyły prace związane z modernizacją połączeń kolejowych stacji Wałbrzych Szczawienko oraz Świebodzice. To pierwszy etap realizacji nowej inwestycji – Zintegrowanego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego Wałbrzych Centrum. Miastu przybędzie kilkanaście tys. mkw. nowej powierzchni handlowej.

Inwestycję modernizacji połączeń kolejowych realizuje spółka PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Koszt pierwszego etapu modernizacji to ponad 77 mln zł.

– Za rok będzie nowy przystanek Wałbrzych Centrum. Zostaną wybudowane dwa perony, połączone podziemnym przejściem. Zostaną wyposażone w wiaty, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania się windy ułatwią dostęp do peronów. Nowy przystanek będzie częścią zintegrowanego centrum przesiadkowego – inwestycji realizowanej przez miasto – informuje Mirosław Siemieniec reprezentujący spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowa galeria handlowa w Wałbrzychu zintegrowana z dworcem PKP i PKS

Na terenie kompleksu planowana jest także galeria handlowa zintegrowana z dworcem PKP Wałbrzych Centrum i PKS. Obiekt – Galeria 7 – powstanie przy ul. Lubelskiej i Piotra Wysockiego. Galeria będzie miała 13 tys. mkw. powierzchni GLA na której znajdzie się miejsce dla ok. 60 sklepów. Przy obiekcie przewidziano parking na ok. 300 miejsc. Otwarcie obiektu planowane jest na II połowę 2020 r.

Kompleks będzie bardzo dobrze skomunikowany z miastem. Bezpośrednio przy centrum miasta w pobliżu instytucji użyteczności publicznej (Urząd Miasta, ZUS, Sąd Rejonowy, szpital, Teatr Dramatyczny, Filharmonia). Projekt stanie w sąsiedztwie sieci Lidl, Netto, Aldi, McDonald’s i stacji benzynowej.

Współinwestorem projektu jest spółka Octava SA i jej spółka zależna Galeria 7 Sp. z o.o., które w marcu br. podpisały porozumienie z miastem Wałbrzych dotyczące budowy węzła przesiadkowego (dworca) obejmującego część komercyjną. Zgodnie z ustaleniami Octava SA wykona prace związane z przebudową dróg publicznych, ciągów pieszych prowadzących do planowanego węzła przesiadkowego (dworca) wraz z oświetleniem, a ponadto zagospodarowania terenów zielonych i wyposażenia ich w urządzenia parkowe, w tym m.in. do wykonania projektu budowlano wykonawczego i prac budowlanych.

Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada firma Mallson.

O inwestorze

Spółka Octava SA – powstała w 1994 roku i jest  notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Początkowo, Spółka działała jako fundusz restrukturyzacyjny, kontrolujący ponad 30 spółek z różnych branż przemysłu.  Od 2004 roku Spółka działa w sektorze nieruchomościowym, jako aktywny inwestor finansowy. Podstawowym celem inwestycyjnym są średnio-okresowe inwestycje, pozwalające na wykreowanie wartości dodanej w realizowanych projektach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.