Xiaomi otwiera 5. w Polsce autoryzowany salon Mi Store

8 grudnia br. w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej. Sklep o powierzchni 131 metrów kwadratowych znajduje się na parterze centrum handlowego.

– Wybór Katowic na nasz kolejny Autoryzowany Mi Store jest odzwierciedleniem tego, jak ważny dla Xiaomi jest polski rynek. W salonie prezentowane będą nie tylko smartfony, ale również urządzenia IoT oraz wiele gadżetów uławiających codzienne życie. W przyszłym roku mamy w planach otwarcie kolejnych sklepów w Polsce – mówi Tony Chen, Xiaomi General Manager na region CEE & Nordic & Baltic.

Sklep w Katowicach jest już piątym autoryzowanym Mi Store w Polsce. Wcześniej firma otworzyła swoje salony: w Krakowie (Centrum Handlowe Serenada), Warszawie (Centrum Handlowe Arkadia), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki) oraz Poznaniu (Centrum Posnania).

Xiaomi Corporation została założona w kwietniu 2010 roku. Firma weszła na giełdę w Hong Kongu 9 lipca 2018 roku (1810.HK). Xiaomi to firma internetowa oferująca smartfony i inteligentne urządzenia podłączone za pośrednictwem platformy „Internetu rzeczy” IoT (internet of Things). Xiaomi jest obecnie czwartą największą na świecie marką smartfonów, która utworzyła największą platformę IoT dla konsumentów z ponad 132 milionami inteligentnych urządzeń (z wyłączeniem smartfonów i laptopów) podłączonymi do niej. Obecnie produkty Xiaomi są dostępne w ponad 82 krajach i regionach na całym świecie. W Polsce marka zadebiutowała w marcu 2018 roku otwierając pierwszy salon w krakowskim centrum handlowym Serenada. Marka w Polsce jest rozwijana przez spółkę Ingram Micro Sp. z o.o.

Ingram Micro należy do czołówki dystrybutorów sprzętu teleinformatycznego w Polsce. Firma odgrywa ważną rolę zarówno w dystrybucji kategorii takich jak komputery, smartfony, akcesoria, peryferia komputerowe, jak również rozwiązań teleinformatycznych Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale. Od połowy 2017 roku Ingram Micro jest również autoryzowanym dystrybutorem marki Xiaomi w Polsce, dostarczając produkty tej marki do sieci handlowych i operatorów telefonii mobilnej. Bogata oferta Xiaomi obejmuje szeroką gamę smartfonów oraz produktów Mi Ecosystem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.