Ruszył pierwszy gabinet lekarski Dr.Max w galerii handlowej

W krakowskiej Galerii Bronowice w sąsiedztwie apteki Dr.Max został otwarty pierwszy gabinet lekarski tej sieci aptecznej. To pierwszy taki punkt w Polsce.

Jak tłumaczą przedstawiciele Dr.Max, koncepcja walk in clinic to model umożliwiający szybki dostęp do lekarza ludziom zabieganym, którzy nie mają czasu na poświęcenie całego dnia na oczekiwanie w kolejce w przychodni, a porady potrzebują natychmiast. Gabinet działa w godzinach otwarcia Galerii, a co za tym idzie w niedziele handlowe, natomiast w niehandlowe jest zamknięty.

– W kilkanaście minut pacjent przechodzi rejestrację, otrzymuje diagnozę i dalsze wytyczne co do leczenia – wyjaśnia Karol Piasecki, dyrektor zarządzający Dr.Max Polska. – Niepokojący ból gardła, zatkany nos lub podwyższoną temperaturę można skonsultować w przerwie na lunch i, jeśli diagnoza nie przewiduje kuracji w domu, wrócić za biurko bez zaburzania planu dnia. W naszej klinice pacjent może otrzymać poradę lekarską nawet w 15 minut od jej rezerwacji – zapewnia.

Pierwszy z gabinetów sieci Dr.Max w Krakowie

Pierwszy z gabinetów sieci Dr.Max znajduje się w krakowskiej Galerii Bronowice. – Wybór centrum handlowego nie jest przypadkowy – mówi Karol Piasecki. – Dogodne, długie godziny otwarcia, tak w tygodniu, jak i w weekendy, umożliwiają pacjentowi umówienie wizyty w terminie znacząco wykraczającym poza standardowy czas pracy przychodni publicznych. System zapisów jest zautomatyzowany i nie wymaga czekania w kolejce do rejestracji – dodaje.

Aby zarejestrować się do lekarza wystarczy skorzystać z infokiosku, który intuicyjnie przeprowadzi pacjenta przez kolejne kroki rezerwacji i po kilkunastu minutach wrócić na umówioną wizytę. Wizytę, poza infokioskiem w centrum handlowym, można umówić również bez wychodzenia z domu lub pracy, przez internet.

Zlokalizowanie gabinetu w pasażu handlowym, w bezpośrednim sąsiedztwie apteki, pozwala natomiast na szybką realizację recepty i niezwłoczne rozpoczęcie procesu leczenia. W gabinecie przyjmuje bowiem lekarz pierwszego kontaktu. W niedługim czasie pacjenci gabinetu Dr.Max mają mieć dostęp również do renomowanych specjalistów i nowoczesnego sprzętu.

Już wiadomo, że pomysł okazał się strzałem w 10. – Gabinet został otwarty na początku listopada i cieszy się dużą popularnością. To pozwala zadeklarować, że projekt będzie rozwijany zarówno jeśli chodzi o inne specjalizacje lekarski, jak i o nowe lokalizacje – zapowiada Karol Piasecki.

Przypomnijmy, Holding Dr.Max zarządza największymi sieciami aptek w Czechach i na Słowacji oraz największą niezależną od hurtowni siecią aptek w Polsce. Początek firmy datuje się na 2004 rok, kiedy fundusz Penta Investments zakupił 50 proc. udziałów w czeskiej spółce „Ceska Lekarna”. W 2006 r. powstała marka Apteki Dr.Max. Pierwsze 40 aptek powstało na terenie Czech. Aktualnie grupa działa na pięciu rynkach (Czechy, Polska, Słowacja, Rumunia i Serbia) i liczy około 1150 punktów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.